Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Przedszkolaki w weneckim lustrze (edukacja przez sztukę)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller   
Październik 2012

Fragment artykułu: Monumentalna architektura pełna bogatych zdobień, sztukateria pokryta złotem, pyzate putta, amorki i aniołki zdobiące wnętrza – to tylko niektóre elementy charakterystyczne dla barokowego stylu, które mogą dostarczyć wielu inspiracji do zabaw z dziećmi. To tak... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (4,92 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Pomoce dydaktyczne 1
Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 450.6 kb
Stron: 3
Id: 2940

Zobacz również

plastyka

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
plastyka


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z tego numeru

Październik 2012

Fragment artykułu:
Monumentalna architektura pełna bogatych zdobień, sztukateria pokryta złotem, pyzate putta, amorki i aniołki zdobiące wnętrza – to tylko niektóre elementy charakterystyczne dla barokowego stylu, które mogą dostarczyć wielu inspiracji do zabaw z dziećmi. To także czas wspaniałej muzyki, dostojnych tańców i wymyślnych strojów. Chyba żadna dziewczynka nie oprze się możliwości przymierzenia szat księżniczek z niezwykle dużą liczbą halek na metalowych stelażach, a chłopców zauroczą zdobienia na okazałych guzikach czy broszach wpinanych w zdobne żaboty koszul.

Przykładowa zabawa plastyczna zaczerpnięta z artykułu – „Barokowe putta oprawione w ramy”: Materiały: ramka wycięta z tektury, ksero rysunków barokowych aniołków, kredki, farba złota, klej, koraliki, koronki, makaron gwiazdki. Wykonanie: Wycięte z tektury ramki zdobimy kawałkami koronek, koralikami, makaronem. Następnie malujemy złotą farbą ramkę, którą wykorzystamy do oprawienia putta samodzielnie namalowanego przez dzieci starsze lub wyciętego i pokolorowanego przez dzieci młodsze. Możemy także wykorzystać je do oprawiania lusterka.

W artykule znajdziemy także:
dalsze pomysły na zabawy plastyczne („Bal księżniczki”, „Herb lub godło”, „Kartusz”, „Wyszywana tkanina”, „Amorek”, „Łóżko księżniczki lub księcia”);
opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.

Szablony i pomoce dydaktyczne do zabaw (do samodzielnego wydruku) można pobrać ze strony www.dopobrania.blizejprzedszkola.pl!

Objętość artykułu: 3 strony.

Pomoce dydaktyczne

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania