Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 450.6 kb
Stron: 3
Id: 2940

Przedszkolaki w weneckim lustrze (edukacja przez sztukę)

Ewa Stadtmüller    Październik 2012

Fragment artykułu: Monumentalna architektura pełna bogatych zdobień, sztukateria pokryta złotem, pyzate putta, amorki i aniołki zdobiące wnętrza – to tylko niektóre elementy charakterystyczne dla barokowego stylu, które mogą dostarczyć wielu inspiracji do zabaw z dziećmi. To tak... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

plastykacykl Spotkania ze sztuką

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Październik 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
Monumentalna architektura pełna bogatych zdobień, sztukateria pokryta złotem, pyzate putta, amorki i aniołki zdobiące wnętrza – to tylko niektóre elementy charakterystyczne dla barokowego stylu, które mogą dostarczyć wielu inspiracji do zabaw z dziećmi. To także czas wspaniałej muzyki, dostojnych tańców i wymyślnych strojów. Chyba żadna dziewczynka nie oprze się możliwości przymierzenia szat księżniczek z niezwykle dużą liczbą halek na metalowych stelażach, a chłopców zauroczą zdobienia na okazałych guzikach czy broszach wpinanych w zdobne żaboty koszul.

Przykładowa zabawa plastyczna zaczerpnięta z artykułu – „Barokowe putta oprawione w ramy”: Materiały: ramka wycięta z tektury, ksero rysunków barokowych aniołków, kredki, farba złota, klej, koraliki, koronki, makaron gwiazdki. Wykonanie: Wycięte z tektury ramki zdobimy kawałkami koronek, koralikami, makaronem. Następnie malujemy złotą farbą ramkę, którą wykorzystamy do oprawienia putta samodzielnie namalowanego przez dzieci starsze lub wyciętego i pokolorowanego przez dzieci młodsze. Możemy także wykorzystać je do oprawiania lusterka.

W artykule znajdziemy także:
dalsze pomysły na zabawy plastyczne („Bal księżniczki”, „Herb lub godło”, „Kartusz”, „Wyszywana tkanina”, „Amorek”, „Łóżko księżniczki lub księcia”);
opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.

Szablony i pomoce dydaktyczne do zabaw (do samodzielnego wydruku) można pobrać ze strony www.dopobrania.blizejprzedszkola.pl!

Objętość artykułu: 3 strony.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz