Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Prośby Dziecka - część III

Anna Szczypczyk   Styczeń 2016

Lęki dzieci to efekt uboczny ich odkryć poznawczych. Małe dzieci zaczynają odczuwać lęk przed obcymi około siódmego miesiąca życia, gdy zaczynają rozróżniać osoby znajome od obcych. Lęk kilkulatka przed zwierzętami, ciemnością czy potworami to efekt jego rozwijającej się wyobraźni. Pod koniec wieku ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Styczeń 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Lęki dzieci to efekt uboczny ich odkryć poznawczych. Małe dzieci zaczynają odczuwać lęk przed obcymi około siódmego miesiąca życia, gdy zaczynają rozróżniać osoby znajome od obcych. Lęk kilkulatka przed zwierzętami, ciemnością czy potworami to efekt jego rozwijającej się wyobraźni. Pod koniec wieku przedszkolnego pojawiają się lęki dotyczące utraty, śmierci, co wiąże się z rozwojem myślenia i odkrywaniem zależności przyczynowo-skutkowych w otaczającym świecie. Lęk jest więc naturalną konsekwencją dokonywanych odkryć i poszerzającej się perspektywy dziecka. Żaden lęk nie jest bezpodstawny, czasem tylko jego podstawa nie jest zawarta bezpośrednio w przedmiocie obawy. Zadaniem dorosłego jest dostrzec przyczynę dziecięcego strachu i dostarczyć odpowiedniego wsparcia. (…) Dzieci uczą się i popełniają błędy. To prawo ucznia, który dopiero zdobywa wiedzę o świecie zarówno tym fizycznym, jak i społecznym. Wiele jednak zależy też od nauczyciela, od tego jak zareaguje na błędy. Czy konsekwencje będą źródłem wiedzy i nowych kompetencji, czy jedynie okazją do poczucia porażki oraz wstydu. Dzieci popełniają błędy w odniesieniu do przedmiotów i ludzi. (…)

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!