Poznajemy urządzenia elektryczne (scenariusz zajęć dla 4-latków)

Edyta Ćwikła   Styczeń 2014

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Styczeń 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

• fotografie urządzeń elektrycznych – znajdziesz je TU;
  • ilustracje przedstawiające zagrożenia, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z urządzeń elektrycznych – TU.

Uwzględniono w nim następujące cele:

a) ogólny:

• poznawanie działania i sposobów wykorzystania urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym.

b) szczegółowe:

• dowiaduje się o różnych źródłach energii, poznaje sposoby jej wykorzystywania;
  • rozumie, jakie zagrożenie może stwarzać prąd.
Przykładowa zabawa ze scenariusza: O jakim urządzeniu mówię? – wprowadzenie do tematu zajęć poprzez zabawę dydaktyczną. Dzieci zgadują, o jakim urządzeniu mówi nauczyciel: • Gdy, usłyszysz jego dźwięk, często mówisz „halo”. • Gdy na dworze jest zimno, ogrzewa nasz dom. • Wkładamy do niej brudne rzeczy, a wyciągamy czyste. • Może być gazowa albo elektryczna. • Wciąga wszystkie kurze i śmieci. • Gra w nim muzyka lub podawane są wiadomości. • Oglądamy w nim bajki, programy przyrodnicze, filmy – kolorowe obrazy skaczą przed naszymi oczami (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania