Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 220.68 kb
Stron: 2
Id: 4033

Pisankowa moda (zabawy muzyczne)

Katarzyna Bayer   Marzec 2014

Wybrana pozycja ze scenariusza: Zabawa z kurczaczkami (Katarzyna Bayer). Nauczyciel wybiera jedno dziecko, które będzie odrywało rolę kury. Pozostałe dzieci będą kurczakami. Do zabawy należy przygotować szarfy bądź obręcze w ilości o jedną mniej niż liczba dzieci odrywających role kurczaków. Nauczy... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

muzykaprzedstawienieWielkanocwiosna

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Marzec 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktycznepodkład do piosenki „Wiosno, wiosenko” w wersji wokalnej (TU) i w wersji instrumentalnej (TU).

Oczekiwania na Wielkanoc umilą piosenki, scenka z podziałem na role oraz zabawa z kurczaczkami!

Wybrana pozycja ze scenariusza: Zabawa z kurczaczkami (Katarzyna Bayer). Nauczyciel wybiera jedno dziecko, które będzie odrywało rolę kury. Pozostałe dzieci będą kurczakami. Do zabawy należy przygotować szarfy bądź obręcze w ilości o jedną mniej niż liczba dzieci odrywających role kurczaków. Nauczyciel rozkłada obręcze/szarfy. Podczas recytacji wiersza kurczaki chodzą po sali, naśladują dziobanie ziarenek itp. Mama kura przygląda się dzieciom i je pilnuje. Na słowa ko – ko – ko… kurczaki mają za zadanie jak najszybciej wejść do domku – szarfy/obręczy. Dziecko, które nie znajdzie dla siebie szarfy, odpada z gry. Do kolejnego powtórzenia zabawy należy zmniejszyć liczbę szarf o jedną. „Małe kurczaczki po łączce biegały, małe kurczaczki pobawić się chciały. A mama kura wszystkie je wołała, by przyszły do niej, mama kura chciała. Ko – ko – ko –ko – ko – ko…”

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz