Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Pisankowa moda (zabawy muzyczne)

Katarzyna Bayer   Marzec 2014

Wybrana pozycja ze scenariusza: Zabawa z kurczaczkami (Katarzyna Bayer). Nauczyciel wybiera jedno dziecko, które będzie odrywało rolę kury. Pozostałe dzieci będą kurczakami. Do zabawy należy przygotować szarfy bądź obręcze w ilości o jedną mniej niż liczba dzieci odrywających role kurczaków. Nauczy... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Marzec 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktycznepodkład do piosenki „Wiosno, wiosenko” w wersji wokalnej (TU) i w wersji instrumentalnej (TU).

Oczekiwania na Wielkanoc umilą piosenki, scenka z podziałem na role oraz zabawa z kurczaczkami!

Wybrana pozycja ze scenariusza: Zabawa z kurczaczkami (Katarzyna Bayer). Nauczyciel wybiera jedno dziecko, które będzie odrywało rolę kury. Pozostałe dzieci będą kurczakami. Do zabawy należy przygotować szarfy bądź obręcze w ilości o jedną mniej niż liczba dzieci odrywających role kurczaków. Nauczyciel rozkłada obręcze/szarfy. Podczas recytacji wiersza kurczaki chodzą po sali, naśladują dziobanie ziarenek itp. Mama kura przygląda się dzieciom i je pilnuje. Na słowa ko – ko – ko… kurczaki mają za zadanie jak najszybciej wejść do domku – szarfy/obręczy. Dziecko, które nie znajdzie dla siebie szarfy, odpada z gry. Do kolejnego powtórzenia zabawy należy zmniejszyć liczbę szarf o jedną. „Małe kurczaczki po łączce biegały, małe kurczaczki pobawić się chciały. A mama kura wszystkie je wołała, by przyszły do niej, mama kura chciała. Ko – ko – ko –ko – ko – ko…”

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3
Wiosno, wiosenko - wersja wokalna (PD, mp3)
MP3
Wiosno, wiosenko - wersja instrumentalna (PD, mp3)

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!