Pierwszy obudził się pierwiosnek (scenariusz zajęć)

Barbara Danecka   Marzec 2014

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Marzec 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • fotografie pierwiosnków (ptaka oraz kwiatu) - znajdziesz je TU;
  • odgłos pierwiosnka - TU.
Ujęto w nim następujące cele szczegółowe – dziecko:
  • śpiewa piosenkę na powitanie;
  • nazywa roślinę i ptaka poznanego na zajęciach;
  • opisuje cechy pierwiosnka – kwiatu oraz pierwiosnka – ptaszka;
  • współpracuje z partnerem: wciela się w rolę wiosny, naśladuje ruchem rosnący pierwiosnek;
  • reaguje na sygnał dźwiękowy (odgłosy ptaka) w zabawie ruchowej;
  • nazywa cechy wspólne kwiatu i ptaka;
  • wykonuje obrazek ptaszka techniką orgiami z koła.
Wybrana propozycja ze scenariusza: Głodny pierwiosnek. Zabawa ruchowa – nauczyciel pokazuje dzieciom zdjęcie gniazda pierwiosnka i opowiada, że pierwiosnki żywią się głównie owadami i karmią teżnimi swoje młode. Nauczyciel wybiera jedno z dzieci, które będzie pierwiosnkiem. Wyznacza miejsce, w którym pierwiosnek będzie miał swoje gniazdo (można ułożyć je ze sznurka). Pozostałe dzieci są owadami. Gdy pierwiosnek jest w gnieździe, owady swobodnie latają wokół. Gdy nauczyciel odtwarza odgłos pierwiosnka, owady zamierają w bezruchu, a zadaniem dziecka-pierwiosnka jest sprawdzenie, czy wszystkim to się udało. Gdy ktoś się poruszy, pierwiosnek zabiera go do swojego gniazda.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania