Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 490.25 kb
Stron: 2
Id: 3912

Orzechowe koty (scenariusz zajęć dla 4-latków)

Urszula Dobranowska    Styczeń 2014

Wybrana propozycja ze scenariusza: Orzechowe koty. Nauczyciel demonstruje zrobioną przez siebie pracę kota z orzechów włoskich i objaśnia kolejne czynności. Każde dziecko otrzymuje po dwa orzechy włoskie różnej wielkości, plastelinę, czarny pisak. Dzieci ugniatają plastelinę, następnie do większego... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

czterolatekopowiadaniescenariusz zajęć

Więcej z działu

Scenariusze zajęć wieloobszarowych

Więcej z tego numeru

Styczeń 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi zajęć towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • fotografie kotów różnych ras oraz ilustracje do treści opowiadania – znajdziesz je TU;
  • podkład do zabawy z piosenką „Szara myszka” – TU.
Za cel zajęć obrano rozwijanie sprawności manualnej na drodze wykonania pracy plastycznej. Podczas zajęć dzieci zapoznają się także z kotami różnych ras.
Wybrana propozycja ze scenariusza: Orzechowe koty. Nauczyciel demonstruje zrobioną przez siebie pracę kota z orzechów włoskich i objaśnia kolejne czynności. Każde dziecko otrzymuje po dwa orzechy włoskie różnej wielkości, plastelinę, czarny pisak. Dzieci ugniatają plastelinę, następnie do większego orzecha doklejają nogi, dolepiają szyję z plasteliny, łączą z mniejszym orzechem-głową, doklejają ogonek, uszy z plasteliny i pisakiem dorysowują oczy, uszy, wąsy. Następnie przedszkolaki oglądają powstałe prace, nazywają swoje kot i układają je na półkach.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz