Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

O tym, jak kurka uciekła z podwórka (Kącik Tęczowej Muzyki)

Elżbieta Kaczmarska, Mateusz Kluza, Monika Wyrwa-Kluza   Marzec 2013

Nadchodzi Wielkanoc. W przedszkolach goszczą już kurczaczki, baranki i zajączki. Została zasiana rzeżucha. Pora na przygotowania do występów przy świątecznym stole. W Kąciku Tęczowej Muzyki znajdziecie nowe propozycje na tę szczególną okazję. Na początek trochę tradycji, czyli przyśpiewka bardzo lub... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Marzec 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Na artykuł składają się propozycje zabaw muzycznych o tematyce związanej ze Świętami Wielkanocnymi. Znajdziemy tu także:

  • wiersz „Wielkanoc” E. Kaczmarskiej;
  • piosenki i przyśpiewki („Kogucik”, „Przyszła Wiosna”, „Święta już są tuż, tuż”);
  • opis tańca kaczki i kacząt;
  • scenariusz przedstawienia „O tym, jak kurka uciekła z podwórka” E. Kaczmarskiej.
Podkłady muzyczne do zaproponowanych w artykule piosenek i zabaw Autorzy udostępniają na swojej stronie internetowej: www.teczowamuzyka.pl!
Nadchodzi Wielkanoc. W przedszkolach goszczą już kurczaczki, baranki i zajączki. Została zasiana rzeżucha. Pora na przygotowania do występów przy świątecznym stole. W Kąciku Tęczowej Muzyki znajdziecie nowe propozycje na tę szczególną okazję. Na początek trochę tradycji, czyli przyśpiewka bardzo lubiana przez dzieci, chociaż powoli zapominana – „Kogucik”. (…) Na początek proponujemy zabawę „w kogucika”. Kogucika można wykonać wspólnie z dziećmi z różnych materiałów, gazet, masy papierowej lub siana i bibuły. Następnie trzeba go przystroić kolorowymi piórkami i czerwonym grzebieniem. Gotowego koguta stawiamy na sito, sito umieszczamy na wózku i w tak przygotowanym orszaku wędrują chłopcy od chałupy do chałupy (od gospodyni do gospodyni, czyli od dziewczynki do dziewczynki) i zbierają od nich jajka (kolorowe pisanki, kraszanki) dla kogucika. Kogut od najdawniejszych czasów był symbolem nowego życia, nadchodzącej wiosny i dlatego dawniej w każdej chacie chętnie przyjmowano koguci orszak. Szczególnie kolorowo prezentuje się on jeszcze dziś w okolicach Łowicza. Chłopcy, ubrani w odświętne, barwne stroje, zatrzymują się przed każdym domem i śpiewają.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się