Jak to ugryźć? Czyli pomysły i sposoby na zajęcia otwarte dla Rodziców

zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest zmiana sposobu myślenia oraz postrzegania zajęć otwartych jako zbyt stresujących dla nauczyciela oraz mało znaczących dla rodzica. Zajęcia otwarte często spędzają sen z powiek nauczycielom. A dobrze przygotowane, odpowiednio zrealizowane z czytelnie określonymi celami, wiele wnoszą do codzienności na płaszczyźnie nauczyciel – rodzic, zmieniają nie tylko relacje, ale wzmacniają też autorytet wychowawcy. Zajęcia otwarte są wciąż mało doceniane, a tymczasem dla rodzica jest to skuteczna i cenna informacja zwrotna o postępach dziecka.

Przebieg szkolenia

Uczestnicy:
  • poznają sprawdzone i praktyczne sposoby na zaprezentowanie osiągnięć dzieci podczas zajęć otwartych;
  • przekonają się, że jest możliwe, aby czerpać satysfakcję oraz zadowolenie z pracy z dziećmi w obecności rodziców;
  • poszerzą swój warsztat zawodowy o praktyczne metody, które zainspirują do modyfikowania dotychczas stosowanych i zmotywują do konstruowania ciekawych i zarazem spójnych scenariuszy zajęć;
  • dowiedzą się, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi i przekonać je do udanej współpracy oraz jak nadać temu spotkaniu rangę ważności i wyjątkowości;
  • przekonają się, dlaczego warto podejmować wyzwania i jak znaczący wpływ mają one na naszą więź z wychowankami;
  • zorientują się w korzyściach wynikających z organizowania zajęć otwartych, mających znaczący wpływ na podniesienie jakości pracy przedszkola.

Dodatkowe informacje

Materiały ze szkolenia zapewnione w wersji elektronicznej – zestawienie najważniejszych treści poruszanych w czasie spotkania.

Forma szkolenia: warsztat, prezentacja
Wymagane środki dydaktyczne: projektor, ekran/biała ściana

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3