Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1973.69 kb
Id: 3936

Nasz teatrzyk (Mamy tylko jedną Ziemię)

Ewa Stadtmüller    Styczeń 2014

Fragment opowiadania E. Stadtmüller: – Mam dla was wspaniałą wiadomość – uśmiechnęła się tajemniczo pani Basia. Tygryski zamieniły się w słuch. – Za dwa tygodnie wybierzemy się do teatru na przedstawienie dla dzieci. – Do prawdziwego teatru? – Najprawdziwszego na świecie. I dlatego chciałabym, abyś... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

ekologiaopowiadanieplastykateatr

Więcej z działu

Poszanowanie roślin i zwierząt

Więcej z tego numeru

Styczeń 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Od Autorek: Zima to czas zabaw w ciepłych salach przedszkolnych. Jest to idealny moment na wykorzystanie resztek tkanin, kawałków papieru gazetowego itp. – czyli kontynuujemy zabawę materiałami pochodzącymi z recyklingu.

W tym praktyczny artykule znajdziesz m.in.:
  • pomysły na nietypowe prace plastyczne z użyciem materiałów recyklingowych – podstawki pod kubek, bransoletki z butelek plastikowych, kukiełki do teatrzyku o Czerwonym Kapturku (i scena do teatrzyku), a także karmnika dla ptaków;
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller „Niespodzianka na Dzień Babci i Dziadka”.
Fragment opowiadania E. Stadtmüller: – Mam dla was wspaniałą wiadomość – uśmiechnęła się tajemniczo pani Basia. Tygryski zamieniły się w słuch. – Za dwa tygodnie wybierzemy się do teatru na przedstawienie dla dzieci. – Do prawdziwego teatru? – Najprawdziwszego na świecie. I dlatego chciałabym, abyśmy wcześniej poznali nieco pracę aktora, reżysera, scenografa – słowem wszystkich osób, które pracują nad spektaklem. – Nad czym? – nie zrozumiał Maciuś. – Spektakl to inaczej sztuka, czyli to, co aktorzy przedstawiają na scenie – wyjaśniła pani. – Znaczy… teatrzyk? – Teatrzyk to my sami możemy przygotować… A wiesz, że to całkiem dobry pomysł? Jutro przyjdzie do nas mama Marzenki, która jest aktorką. Obiecała, że opowie nam o swojej pracy. Myślę, że bardzo by się ucieszyła, gdybyśmy przygotowali dla niej inscenizację jakiejś bajki. – Kopciuszka!, Jasia i Małgosi!, Czerwonego Kapturka! – zaczęły przekrzykiwać się Tygryski (…).
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz