Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Nadchodzi wiosna! (Mamy tylko jedną Ziemię)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller    Marzec 2014

Fragment opowiadania E. Stadtmüller: (…) – Zróbmy tak! – zapalili się do pomysłu Tomek z Bartkiem. – Chodźmy nad rzekę i wrzućmy do niej Marzannę. – Po pierwsze, jeszcze jej nie mamy – ostudziła ich zapał pani. – A po drugie, czy pamiętacie, ile śmieci znaleźliśmy na brzegu, kiedy szukaliśmy pierws... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Marzec 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

  • plakat/plansza „Obserwujemy pogodę” (TU możesz go zobaczyć), który został dołączony do bieżącego numeru, wraz z towarzyszącymi mu symbolami pogody – znajdziesz je TU;
  • ptasie kolorowanki TU.

Od Autorek: Obserwacja zjawisk pogody, świata zwierząt i roślin, wody i gleby jest bardzo ważna dla edukacji w pierwszych latach życia. Kwestie takie, jak zmiana klimatu, ochrona środowiska i zachowania proekologiczne powinny pojawić się jak najwcześniej. Zachodzące w świecie przyrody zmiany związane z nadejściem wiosny stanowią doskonały punkt wyjścia do przeprowadzenia kreatywnych zajęć.

W tym praktyczny artykule znajdziesz m.in.:

  • pomysł na prowadzenie z przedszkolakami obserwacji pogody
  • pomysły na wiosenne prace plastyczne oraz na organizację obserwacji przyrodniczych;
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller „Marzanna – wesoła słomiana panna”.
Fragment opowiadania E. Stadtmüller: (…) – Zróbmy tak! – zapalili się do pomysłu Tomek z Bartkiem. – Chodźmy nad rzekę i wrzućmy do niej Marzannę. – Po pierwsze, jeszcze jej nie mamy – ostudziła ich zapał pani. – A po drugie, czy pamiętacie, ile śmieci znaleźliśmy na brzegu, kiedy szukaliśmy pierwszych znaków wiosny? Myślę, że bałagan trzeba usuwać, a nie robić nowy. Dużo ciekawiej będzie, jak urządzimy sobie konkurs na najpiękniejszą Marzannę. Przynieście jutro do przedszkola stare gazety, kolorowe szmatki, kawałki włóczki i zobaczymy, co nam się z tego uda wyczarować. – A słoma? – przypomniał sobie Kuba. – Skąd weźmiemy słomę? – Słomę zrobimy sobie z papieru – obiecała pani. – Tylko nie zapomnijcie o starych gazetach. – Nie zapomnimy! – obiecały Tygryski i… dotrzymały słowa. Z makulatury, jaką nazajutrz przydźwigały do przedszkola, można by zrobić Marzannę sięgającą pierwszego piętra! – Mamy wszystko, czego nam trzeba! – cieszyła się pani (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się