Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 1332.9 kb
Id: 4221

Na łonie natury (Mamy tylko jedną Ziemię)

Ewa Stadtmüller    Maj 2014

Fragment opowiadania E. Stadtmüller: – Mam dla was niespodziankę – uśmiechnęła się pani Basia. – W przyszłym tygodniu wybieramy się do lasu. Nie będzie to zwykła wycieczka, ale prawdziwe podchody. Biedronki wyruszą wcześniej, a my będziemy ich szukać, wędrując po śladach, jakie dla nas zostawią. – ... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (4.92 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 1

Zobacz również

edukacja przyrodniczaekologialatoopowiadanieplastyka

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Poszanowanie roślin i zwierząt

Więcej z tego numeru

Maj 2014

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne – fotografie drzew różnego gatunku oraz zwierząt leśnych. Znajdziesz je TU.

Od Autorek:
Dzień Różnorodności Biologicznej, Dzień Praw Zwierząt (22 maja), Europejski Dzień Parków Narodowych (24 maja), Dzień Bociana Białego (31 maja), Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego (5 czerwca), Światowy Dzień Oceanów (8 czerwca) to doskonałe okazje do przypomnienia dzieciom o konieczności dbania o naszą planetę.

W tym praktyczny artykule znajdziesz:

  • propozycje wykonania prac plastycznych o tematyce przyrodniczej i ekologicznej (drzewny kolaż, las z tektury, zwierzęta z kartoników, zielnik, recyklingowa ramka, buda dla psa, bocian);
  • opowiadanie autorstwa E. Stadtmüller „Wyprawa do lasu”.

 

Fragment opowiadania E. Stadtmüller: – Mam dla was niespodziankę – uśmiechnęła się pani Basia. – W przyszłym tygodniu wybieramy się do lasu. Nie będzie to zwykła wycieczka, ale prawdziwe podchody. Biedronki wyruszą wcześniej, a my będziemy ich szukać, wędrując po śladach, jakie dla nas zostawią. – Super! – ucieszyli się wszyscy. Dwa dni przed wyjazdem pani zrobiła bardzo tajemniczą minę i oświadczyła: – Dowiedziałam się, że czekają nas zadania specjalne, wymagające wiedzy na temat gatunków drzew rosnących w lesie i zwierząt, jakie można tam spotkać. Wiecie, co ja na to? Przyniosłam książkę, która pomoże nam się do tego przygotować. Niech sobie Biedronki nie myślą, że nas czymś zaskoczą! Gdy gotowe do działania Tygryski wylądowały nareszcie na drodze wiodącej w głąb lasu, pani zarządziła: – Oczy szeroko otwarte, szukamy śladów! – Jest, jest! – wrzasnął już po chwili Kuba, wskazując na wyraźną strzałkę ułożoną z patyków. – Trzeba iść tam! – Idziemy! – ucieszyła się pani. Kolejnym znakiem była bibułkowa kokardka zawiązana na gałązce, a pod nią – tajemnicza koperta (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania