Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 3187.46 kb
Id: 5796

Na jeziora zapraszają nas Mazury, a na piesze wędrowanie – góry! [PNP - dzieci młodsze]

Maj 2016

Cele ogólne: budzenie zainteresowania własnym krajem – jego krajobrazem i przyrodą; przybliżanie dzieciom różnych ekosystemów (morze, góry, las, jezioro) i stwarzanie okazji do zdobycia wiedzy o wybranych zwierzętach w nich żyjących; wdrażanie przedszkolaków do przestrzegania zasad związanych z bez... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 10
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

czterolatekedukacja przyrodniczaekologiascenariusz zajęćtrzylatek

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Maj 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na czerwiec.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: budzenie zainteresowania własnym krajem – jego krajobrazem i przyrodą; przybliżanie dzieciom różnych ekosystemów (morze, góry, las, jezioro) i stwarzanie okazji do zdobycia wiedzy o wybranych zwierzętach w nich żyjących; wdrażanie przedszkolaków do przestrzegania zasad związanych z bezpiecznym podróżowaniem, pobytem nad wodą, w górach, w lesie, na wsi oraz z ochroną przed upałem; poznawanie właściwości piasku i wody – eksperymentowanie w piaskownicy; rozwijanie koncentracji uwagi i umiejętności uważnego słuchania innych na drodze zabaw z elementem aktywnego słuchania; doskonalenie sprawności ruchowej na drodze zabaw ruchowych; rozwijanie umiejętności tworzenia ilustracji ruchowej podczas zabaw muzycznych, parateatralnych i gimnastycznych o charakterze opowieści słowno - ruchowych.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz