Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 754.09 kb
Stron: 2
Id: 1640

Miłośnik Mądrości – (...) jak rozmawiać z dziećmi o wartościach

Małgorzata Swędrowska   Luty 2012

Zadawanie pytań wpisane jest w naturę dziecka. Początkowo szuka ono odpowiedzi niejako „po omacku”. Podczas doświadczania świata – doświadcza siebie. Z czasem samodzielne przeżywanie nie wystarcza. Dziecko szuka odpowiedzi, prowokując swoje najbliższe otoczenie lawiną pytań. Natura... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

wartościwychowanieKLANZAscenariusz zajęćsześciolatek

Więcej z działu

Rozwój moralny i wychowanie

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Zadawanie pytań wpisane jest w naturę dziecka. Początkowo szuka ono odpowiedzi niejako „po omacku”. Podczas doświadczania świata – doświadcza siebie. Z czasem samodzielne przeżywanie nie wystarcza. Dziecko szuka odpowiedzi, prowokując swoje najbliższe otoczenie lawiną pytań. Naturalne zaciekawienie światem idzie w parze ze stawianiem przez dziecko pytań.
Prowokowanie do filozoficznych przemyśleń dziecięcych stało się moją pasją, odkąd odkryłam, jak wielka głębia wypływa z prostego definiowania rzeczywistości przez dziecko. I jakie bogactwo tkwi w grupie dzieci, które otoczone otwartym klimatem rozmowy i otulone poczuciem bezpieczeństwa, opowiadają o swoich radościach, smutkach, wątpliwościach...


W artykule znajdziemy propozycje zabaw z 6-latkami („Dlaczego przygotowujemy Dzień Mamy, Taty i Dziecka?”), bazujące na prowadzeniu z dziećmi grupowej dyskusji.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz