Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Mikołajowe skrzaty

Anna Sowińska   Listopad 2012

Fragment artykułu: Zbliżający się grudzień to nie tylko miesiąc, w którym kończy się jesień i zaczyna zima, ale to czas na jedne z najbardziej rodzinnych świąt – Boże Narodzenie. Kiedy sobie o nich pomyślimy, czujemy zapach choinki (ja dodatkowo pomarańczy – ale tego nie zrozumie... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Listopad 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Zbliżający się grudzień to nie tylko miesiąc, w którym kończy się jesień i zaczyna zima, ale to czas na jedne z najbardziej rodzinnych świąt – Boże Narodzenie. Kiedy sobie o nich pomyślimy, czujemy zapach choinki (ja dodatkowo pomarańczy – ale tego nie zrozumie już, niestety, młodsze pokolenie).
Oczywiście, jak choinka, to również prezenty, a prezenty rozdaje przecież św. Mikołaj. Wszyscy wiedzą, jak dużo pracy w ten świąteczny czas ma sympatyczny pan z brodą. Aby zdążył na czas, trzeba mu pomóc. Na ten temat najlepiej porozmawiać z dziećmi i spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie: w jaki sposób można stać się mikołajowym skrzatem?
Dobrze jest przygotować dzieciom kilka propozycji dotyczących sposobów pomagania innym, a następnie na wspólnych spotkaniach prezentować swoje dokonania. W ten sposób uczymy dzieci, że Święta to nie tylko czas, kiedy coś otrzymujemy, ale także, gdy możemy dać coś innym (…).

W dalszej części tekstu znajdziemy pomysł na wykonanie mikołajowego skrzata z wykorzystaniem ulotek reklamowych w czerwonym kolorze.

Objętość artykułu:
1 strona.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się