Listek w listopadzie (Maluszki śpiewają)

Maria Tomaszewska   Październik 2013

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Październik 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktycznerysunki i szablony jesiennych liści. Znajdziesz je TU oraz TU .

Na treść tego praktycznego artykułu składa się opis zajęć muzycznych przeznaczonych dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdziemy w nim m.in.:
  • piosenkę „Listek dla Magdy”;
  • propozycje zabaw przy muzyce, aktywności plastycznej, a także zabawy dydaktycznej.

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Wiatr Leniuszek i Wietrzyk Łobuziak – zabawa muzyczna. Pomoce: dwa nagrania melodii – skocznej i wesołej oraz spokojnej. Przebieg: Celem zabawy jest rozpoznawanie melodii ze względu na charakter. Dzieci zamieniają się w listki – gdy słyszą melodię spokojną, to znak, że wieje Wiatr Leniuszek – tańczą na drzewie, delikatnie kołysząc się w miejscu. Melodia skoczna i wesoła jest znakiem, że pojawił się Wietrzyk Łobuziak, który pozrywał listki – dzieci wirują i tańczą po całej sali.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania