Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Leon i jego nie-zwykłe spotkania: Wycieczka do jaskini

„Wycieczka do jaskini”, kolejna książka Agaty Battek z cyklu „Leon i jego nie-zwykłe spotkania”, to wesoła historia grupy dzieci, których znajomość zaczyna się podczas wycieczki do tajemniczej jaskini. Pełna wdzięku opowieść o naturalnej ciekawości młodych ludzi do obserwowania różnorodności kolegów, do chęci wspólnego przeżywania przygód.

Seria książek „Leon i jego nie-zwykłe spotkania” to wspaniała okazja, by w naturalny i pogodny sposób opowiadać dziecku o integracji osób sprawnych
i tych z ograniczeniami zdrowotnymi
. Ogólna akceptacja dla odmienności jest ważna dla prawidłowego rozwoju psychiki zarówno zdrowych, jak i chorych dzieci.

Jako psycholog społeczny uważam, że cykl opowiadań dla dzieci może mieć długofalowe oddziaływanie i realnie poprawić poziom integracji społecznej osób niepełnosprawnych. Kontakt z nimi pozwoli dzieciom (zdrowym i niepełnosprawnym) utożsamić się z bohaterami, a dzięki wykorzystaniu procesu modelowania – wykształcić dobre postawy wobec niepełnosprawności. Niezwykle ważnym założeniem jest umieszczanie bohaterów z niepełnosprawnością na równi z innymi postaciami oraz rezygnacja z perswazji wyrażanej wprost – pozwoli to uniknąć oporu psychicznego (reaktancji) w stosunku do prezentowanych treści – wypowiedź psychologa Pawła Strojnego na temat serii „Leon i jego nie-zwykłe spotkania”.

Opowieść uzupełniają wesołe kolorowe ilustracje oraz kolorowanka na końcu, wykonane przez Agnieszkę Lodzińską.

Fundacja Verba to niezależna organizacja pozarządowa. Zajmuje się edukacją i działalnością służącą przełamywaniu stereotypów funkcjonujących w odniesieniu do różnych grup społecznych, w tym do osób niepełnosprawnych. Celem fundacji jest wspieranie przemian związanych z postrzeganiem niepełnosprawności i działanie na rzecz poprawy jakości życia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względów zdrowotnych i materialnych. Fundacja VERBA podejmuje niestandardowe działania i realizuje nowatorskie projekty. Wydaje książki i kolorowanki edukacyjne dla dzieci oraz prowadzi cykl szkoleń w przedszkolach. Pomysłodawcą i założycielką fundacji jest Agata Battek.

Zobacz więcej:
www.fundacjaverba.org.pl
www.facebook.com/FundacjaVerba

Leon i jego nie-zwykłe spotkania: Wycieczka do jaskini
Agata Battek
Fundacja Verba
Cena: 7,50 zł
Kup książkę

Pod patronatem


Komentarze

Zobacz również

Zima w środku lata

Zima w środku lata

Tom 2 magicznych przygód Bustera Baylissa

Angielski na wesoło

Angielski na wesoło

Seria edukacyjna „Disney English”.

Moc zabawy

Moc zabawy

Książeczka z dodatkami

Ukazał się nowy numer MiniLO&Aniela – ENERGIA

Ukazał się nowy numer MiniLO&Aniela – ENERGIA

Numerowi towarzyszy ekologiczna gra planszowa Eko Wyścig oraz zestaw naklejek na zeszyty.

Ziarnko grochu nie ma żadnych szans...

Ziarnko grochu nie ma żadnych szans...

...czyli II edycja projektu „Myślę – Rozumiem – Wiem. Zastosowanie technik TOC w uczeniu się” na Mazowszu.