Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz

Leon i jego nie-zwykłe spotkania: Wycieczka do jaskini


„Wycieczka do jaskini”, kolejna książka Agaty Battek z cyklu „Leon i jego nie-zwykłe spotkania”, to wesoła historia grupy dzieci, których znajomość zaczyna się podczas wycieczki do tajemniczej jaskini. Pełna wdzięku opowieść o naturalnej ciekawości młodych ludzi do obserwowania różnorodności kolegów, do chęci wspólnego przeżywania przygód.

Seria książek „Leon i jego nie-zwykłe spotkania” to wspaniała okazja, by w naturalny i pogodny sposób opowiadać dziecku o integracji osób sprawnych
i tych z ograniczeniami zdrowotnymi
. Ogólna akceptacja dla odmienności jest ważna dla prawidłowego rozwoju psychiki zarówno zdrowych, jak i chorych dzieci.

Jako psycholog społeczny uważam, że cykl opowiadań dla dzieci może mieć długofalowe oddziaływanie i realnie poprawić poziom integracji społecznej osób niepełnosprawnych. Kontakt z nimi pozwoli dzieciom (zdrowym i niepełnosprawnym) utożsamić się z bohaterami, a dzięki wykorzystaniu procesu modelowania – wykształcić dobre postawy wobec niepełnosprawności. Niezwykle ważnym założeniem jest umieszczanie bohaterów z niepełnosprawnością na równi z innymi postaciami oraz rezygnacja z perswazji wyrażanej wprost – pozwoli to uniknąć oporu psychicznego (reaktancji) w stosunku do prezentowanych treści – wypowiedź psychologa Pawła Strojnego na temat serii „Leon i jego nie-zwykłe spotkania”.

Opowieść uzupełniają wesołe kolorowe ilustracje oraz kolorowanka na końcu, wykonane przez Agnieszkę Lodzińską.

Fundacja Verba to niezależna organizacja pozarządowa. Zajmuje się edukacją i działalnością służącą przełamywaniu stereotypów funkcjonujących w odniesieniu do różnych grup społecznych, w tym do osób niepełnosprawnych. Celem fundacji jest wspieranie przemian związanych z postrzeganiem niepełnosprawności i działanie na rzecz poprawy jakości życia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względów zdrowotnych i materialnych. Fundacja VERBA podejmuje niestandardowe działania i realizuje nowatorskie projekty. Wydaje książki i kolorowanki edukacyjne dla dzieci oraz prowadzi cykl szkoleń w przedszkolach. Pomysłodawcą i założycielką fundacji jest Agata Battek.

Zobacz więcej:
www.fundacjaverba.org.pl
www.facebook.com/FundacjaVerba

Leon i jego nie-zwykłe spotkania: Wycieczka do jaskini
Agata Battek
Fundacja Verba
Cena: 7,50 zł
Kup książkę

Pod patronatem


Komentarze

Zobacz również


Jak to pies zapowiadał pogodę i nie tylko

Jak to pies zapowiadał pogodę i nie tylko

Relacja po spotkaniu autorskim
w Krakowie.

Disney Uczy. Nocne niebo. Książka odkrywcy

Disney Uczy. Nocne niebo. Książka odkrywcy

Ilustrowana encyklopedia dla najmłodszych

My Little Pony

My Little Pony

Karty kolekcjonerskie 

Wissper… Wissper…

Wissper… Wissper…

​​​​​​​Nowa seria książek z aktywnościami dla dzieci