Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Lecimy w kosmos (scenariusz zajęć dla 6-latków)

Natalia Łasocha   Kwiecień 2014

Przykładowe propozycje ze scenariusza: ● Tworzymy Układ Słoneczny. Zabawa dydaktyczna – dzieci są podzielone na małe zespoły. Każdy zespół ma karton, po lewej stronie naklejone jest Słońce (najbliższa Ziemi gwiazda, wokół której obraca się nasza planeta) i osiem orbit. Zespoły dostają planety do um... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać bezpłatnie.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

 • plakat przedstawiający Układ Słoneczny, stanowiący jednocześnie planszę do gry w edukacyjne bingo, który został dołączony do bieżącego numeru – TU można go zobaczyć;
 • towarzyszące plakatowi „ruchome” elementy do zabaw dydaktycznych – znajdziesz je TU.

Uwzględniono w nim następujące cele szczegółowe – dziecko:

 • obserwuje proste doświadczenia;
 • rozpoznaje cyfry, stosuje liczebniki porządkowe;
 • odszukuje te same wyrazy;
 • panuje nad emocjami;
 • przestrzega reguł gry;
 • swobodnie się porusza, zachowując bezpieczeństwo;
 • reaguje na sygnał;
 • sprawnie uczestniczy w dobieraniu się w grupy;
 • zna stałe następstwo dni i nocy;
 • rozwija wyobraźnię w czasie tworzenia pracy plastycznej.
Przykładowe propozycje ze scenariusza: ● Tworzymy Układ Słoneczny. Zabawa dydaktyczna – dzieci są podzielone na małe zespoły. Każdy zespół ma karton, po lewej stronie naklejone jest Słońce (najbliższa Ziemi gwiazda, wokół której obraca się nasza planeta) i osiem orbit. Zespoły dostają planety do umieszczenia na orbitach i układają je według poleceń: nauczyciel prezentuje planetę i wyraz z jej nazwą, a dzieci odszukują wśród swoich planet taką samą, następnie umieszczają na odpowiedniej orbicie (np. Merkury na pierwszej orbicie). Nauczyciel nazywa wspólnie z dziećmi kolejne planety: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun. Dzieci przeliczają, a następnie wskazują największą/najmniejszą planetę (pierwszą, trzecią itd.). Podczas wykonywania zadania wzór stanowi plakat zawieszony na tablicy – na jego podstawie nauczyciel tworzy plansze dla każdego zespołu. ● Kosmiczne bingo. Gra w małych zespołach, które ustawiają cztery rakiety na czterech dowolnie wybranych planetach (każdy zespół sam decyduje, które to będą planety). Nauczyciel losuje kolejno planetę i prezentuje dzieciom, a dzieci ustawiają tam swoją rakietę, jeśli jeszcze jej tam nie ma (zespoły, które już mają na wybranej planecie swoją rakietę, w tej rundzie nie wykonują żadnego ruchu). Zespół, który pierwszy ustawi wszystkie swoje rakiety, krzyczy: bingo! i wygrywa.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka