Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kolory lata (scenariusz zajęć dla 5-, 6-latków)

Justyna Niedbała   Maj 2014

Wybrane aktywności: ● Tropiciele śladów. Zabawa doskonaląca percepcję wzrokową. Nauczyciel mówi: Lato to również czas wspaniałych wycieczek, spacerów po górach, lasach i dolinach. Aby z nich wrócić bezpiecznie, musimy być bardzo uważni i ostrożni. Sprawdźmy, czy jesteście dobrymi tropicielami. Dzie... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Maj 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • bajkowa sylweta Lata oraz elementy w formie kolorowanek do zaproponowanych zabaw – znajdziesz je TU;
  • podkład do piosenki „Kolorowe krążki” – TU.
Określono w nim następujące cele szczegółowe – dziecko:
  • podejmuje czynności w zespołach, w których respektuje zasady przyjęte na czas pracy;
  • słucha opowiadania, wiersza, zagadki;
  • przetwarza informację słowną na obraz ruchu dynamicznego;
  • uczy się piosenki i tańca związanego z tematem;
  • dostrzega i określa różnice pomiędzy różnymi przedmiotami w krótkim czasie;
  • wie, jak łączyć barwy podstawowe, aby otrzymać pochodne.
Wybrane aktywności: ● Tropiciele śladów. Zabawa doskonaląca percepcję wzrokową. Nauczyciel mówi: Lato to również czas wspaniałych wycieczek, spacerów po górach, lasach i dolinach. Aby z nich wrócić bezpiecznie, musimy być bardzo uważni i ostrożni. Sprawdźmy, czy jesteście dobrymi tropicielami. Dzieci zostają podzielone na cztery zespoły. Każdy ma przed sobą arkusz kartonu. Na każdym z nich odrysowane są kształty dziesięciu przedmiotów. W żadnym wypadku ten sam przedmiot nie może być odrysowany dwa razy. Mogą być odrysowane przedmioty tego samego rodzaju, ale powinny się różnić wielkością albo kształtem (mogą być to foremki do ciastek, linijki, ekierki, klucze, kasztany, kubeczki itp.). Przedmioty, których kształty zostały odrysowane na kartonach, są zgromadzone na stoliku ustawionym, tak aby wszystkie dzieci miały go w zasięgu wzroku. Dzieci oglądają narysowane na kartonach ślady, a na sygnał biegną do stolika, aby przynieść przedmioty, których kształt jest odrysowany na kartonie. Wygrywa ten zespół, który odszuka najwięcej „śladów”. Zabawę powtarzamy kilka razy. ● Kolorowe krążki. Zabawa naśladowcza do piosenki „Kolorowe krążki” – dzieci, trzymając wstążki w kolorach tęczy, wykonują odpowiednie ruchy inspirowane przez nauczyciela, odpowiadające słowom piosenki.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3
Kolorowe krążki - podkład (PD, mp3)

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!