Kolorowe śnieżki (scenariusz zajęć dla najstarszej grupy)

Monika Majewska   Styczeń 2014

Pobierz
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Styczeń 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • szablony i karty pracy – znajdziesz je TU;
  • podkład do piosenki „Kolorowe śnieżki” (wraz z zapisem nutowym i tekstem) – TU.
Uwzględniono w nim następujące cele szczegółowe – dziecko:
  • w skupieniu słucha wiersza i wypowiada się na temat jego treści;
  • aktywnie uczestniczy w zabawach ruchowych;
  • ilustruje ruchem treść piosenki;
  • wygrywa na instrumencie rytm piosenki;
  • łączy w pary pasujące do siebie śnieżki;
  • wykonuje pracę techniczną z niewielką pomocą nauczyciela (zgina kartkę i wycina wzór śnieżki);
  • wykonuje obrazek na śniegu, malując farbami w butelkach.
Wybrana zabawa ze scenariusza: Grające śnieżki. Dzieci kolejno losują śnieżkę z kolorowego papieru (śnieżki można przygotować na bazie wzoru pobranego ze strony www.dopobrania.blizejprzedszkola.pl i pokolorować lub wydrukować na kolorowym papierze) siadają w miejscu oznaczonym takim samym symbolem (podział na cztery grupy; rozdanie instrumentów): śnieżki czerwone – trójkąty, śnieżki niebieskie – grzechotki, śnieżki zielone – kołatki, śnieżki żółte – tamburyna. Nauczyciel układa na tablicy wzór z kolorowych śnieżek, a dzieci grają na instrumentach w rytmie piosenki „Kolorowe śnieżki” według wzoru ( jedna śnieżka to dwa uderzenia w instrument). Na początku nauczyciel może wskazywać pałeczką śnieżki, podpowiadając dzieciom, która grupa wygrywa rytm.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania