Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 3811.12 kb
Id: 6199

Kim zostanę, gdy dorosnę? Wybór trudny – ważne, żeby zawód nie był nudny! [PNP - dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Styczeń 2017

Cele ogólne: stwarzanie dzieciom okazji do poznawania różnych zawodów oraz wzbogacenie wiadomości i słownika najmłodszych w tym zakresie; doskonalenie umiejętności przeliczania obiektów, porównywania wielkości zbiorów i ustalania, gdzie jest więcej, gdzie mniej; kształtowanie umiejętności klasyfikow... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (7.38 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 4

Zobacz również

czterolatekedukacja matematycznamatematykarozwój manualnyscenariusz zajęćtrzylatekzawody

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Styczeń 2017

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na luty.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: stwarzanie dzieciom okazji do poznawania różnych zawodów oraz wzbogacenie wiadomości i słownika najmłodszych w tym zakresie; doskonalenie umiejętności przeliczania obiektów, porównywania wielkości zbiorów i ustalania, gdzie jest więcej, gdzie mniej; kształtowanie umiejętności klasyfikowania przedmiotów ze względu na różne cechy; rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego poprzez układanie historyjek obrazkowych i ciągów logicznych; rozwijanie umiejętności wokalnych maluchów poprzez śpiew grupowy i indywidualny; doskonalenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej poprzez działalność praktyczną.