Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 2592.39 kb
Id: 5721

Kiedyś pracować będziemy, więc zawody poznajemy [PNP – dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Kwiecień 2016

Cele ogólne: stwarzanie okazji do poznawania różnych zawodów i wskazywania na społeczną użyteczność pracy ludzkiej; zapoznanie dzieci z atrybutami charakterystycznymi dla danego zawodu; kształtowanie świadomości kulturowej poprzez zapoznanie z „ginącymi” zawodami; organizowanie sytuacji sprzyjającyc... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 10
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

bezpieczeństwopięciolatekscenariusz zajęćsześciolatekzawody

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na maj.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: stwarzanie okazji do poznawania różnych zawodów i wskazywania na społeczną użyteczność pracy ludzkiej; zapoznanie dzieci z atrybutami charakterystycznymi dla danego zawodu; kształtowanie świadomości kulturowej poprzez zapoznanie z „ginącymi” zawodami; organizowanie sytuacji sprzyjających poszerzaniu zasobu słownictwa o nowe nazwy i związane z nimi pojęcia; rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego; kształtowanie umiejętności mierzenia długości; inspirowanie dzieci do zabawy w teatr połączonej z tworzeniem własnych tekstów; rozwijanie poczucia rytmu, umiejętności tanecznych oraz sprawności ruchowej; kształtowanie świadomości w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz