Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Dołącz do grona prenumeratorów i wybierz prezent. Poznaj szczegóły promocji: zobacz
Typ: pdf
Wielkość: 1260.01 kb
Id: 8510

Kiedy przedszkolak „nie chce się uczyć”... O motywowaniu dzieci do uczenia się

Agnieszka Wentrych   Październik 2019

"Jak motywować dzieci do nauki? Praktyka konsultanta poradni psychologiczno-pedagogicznej wskazuje, że zarówno nauczyciele, jak i rodzice często zadają sobie to pytanie. W przypadku uczniów starszych klas, nastolatków wydaje się ono oczywiste. Na wyższych etapach kształcenia poziom wymagań edukacyjn... więcej
Pobierz
Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

motywacjawspółpraca z rodzicamipedagogizacja rodzicówpedagogizacja

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Październik 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Jak motywować dzieci do nauki? Praktyka konsultanta poradni psychologiczno-pedagogicznej wskazuje, że zarówno nauczyciele, jak i rodzice często zadają sobie to pytanie. W przypadku uczniów starszych klas, nastolatków wydaje się ono oczywiste. Na wyższych etapach kształcenia poziom wymagań edukacyjnych wzrasta, pojawiają się alternatywne atrakcyjne zajęcia, wiek dojrzewania sprzyja kontestowaniu wszystkiego, co reprezentowane jest przez tzw. dorosłych. Naprawdę niełatwo wówczas „zapamiętać się w zgłębianiu tajników wiedzy i oddać bez reszty naukowej pasji”. Natomiast w odniesieniu do dzieci w wieku przedszkolnym pytanie to wydaje się brzmieć nieco dziwnie, żeby nie powiedzieć dziwacznie. Uczeń kojarzy się z  nauką i szkołą, ale dziecko kojarzy się raczej z zabawą i przedszkolem. Mimo to rodzice przedszkolaków wcale nierzadko zgłaszają się na konsultacje do psychologa z powodu, który ujmują w następujących słowach: dziecko ma kłopoty w uczeniu się; dziecko nie chce się uczyć. Ale co to znaczy w odniesieniu do kilkuletniego dziecka? Co tak właściwie rodzic rozumie poprzez stwierdzanie „nie chce się uczyć”? (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!