Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 180.25 kb
Id: 8630

Jak wspierać dzieci z trudnościami wychowawczymi?

Anna Jankowska   Grudzień 2019

"Trudności wychowawcze to bardzo szeroki temat, z którym nauczyciele w przedszkolach spotykają się każdego dnia. Dotyczy on konkretnych, niepożądanych, trudnych emocjonalnie zachowań, takich jak kłamstwo, agresja, brak współpracy z dorosłym, brak szacunku dla rówieśników, ale też nieśm... więcej
Pobierz
Otwórz w kiosku
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauczycielpedagogizacjapedagogizacja rodzicówpsychologiatrudne zachowaniawspółpraca z rodzicamiwychowanietrudności wychowawcze

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Grudzień 2019

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"Trudności wychowawcze to bardzo szeroki temat, z którym nauczyciele w przedszkolach spotykają się każdego dnia. Dotyczy on konkretnych, niepożądanych, trudnych emocjonalnie zachowań, takich jak kłamstwo, agresja, brak współpracy z dorosłym, brak szacunku dla rówieśników, ale też nieśmiałość, wycofanie. Ogólnie określa się je jako niezgodne z celem i kierunkiem wychowania. Powodują one, że dziecko czasami nie czuje się dobrze w grupie, ale też najczęściej nie jest przez rówieśników lubiane. Głównie ze względu na to, że inne dzieci nie czują się bezpiecznie lub nie czują, że są traktowane sprawiedliwie, kiedy dziecko z trudnościami „może więcej”. (...)"

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!