Inteligencje wielorakie w praktyce, czyli edukacja dla dziecka

zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

godzin dydaktycznych
Uczestnicy poznają praktyczne zastosowanie teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera w indywidualizacji procesu nauczania - uczenia się, szeroko rozumianej diagnozie i rozpoznawaniu możliwości dziecka

Cel szkolenia

Zapoznanie uczestników z teorią inteligencji wielorakich Howarda Gardnera i możliwościami jej praktycznego wykorzystania w pracy z dzieckiem w obszarach:

• diagnozy;
  • indywidualizacji;
  • tworzenia środowiska edukacyjnego sprzyjającemu rozwijaniu mocnych i słabszych stron.

Przebieg szkolenia

1. Omówienie teorii Howarda Gardnera uzupełnione praktycznymi przykładami osób posiadających określone profil inteligencji.
  2. Przedstawienie narzędzi wspierających diagnozę profili inteligencji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
  3. Indywidualizacja pracy z dzieckiem jako „odpowiedź na wynik diagnozy”.
  4. Krainy Zabaw - jak zaaranżować przestrzeń edukacyjną i jak wykorzystać własny warsztat pracy do wspierania mocnych i słabszych stron.

Sala wyposażona w projektor multimedialny.

Materiały dydaktyczne zapewnione przez edukatora: narzędzia do diagnozy oraz materiały szkoleniowe (kompendium wiedzy o ośmiu inteligencjach).

Szkolenie może zawierać dodatkowy moduł:  szkolenie dla rodziców przedszkola lub przekazanie materiałów dla rodziców, jeśli przedszkole zorganizuje takie szkolenie we własnym zakresie.

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3