Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Inteligencja lingwistyczna oraz wrażliwość językowa dzieci w wieku przedszkolnym

Beata Bielska   Grudzień 2013

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne: ilustracje do zabaw i ćwiczeń oraz emotikony – znajdziesz je TU oraz TU; domino obrazkowe i obrazkowo-wyrazowe – TU; historyjka obrazkowa oraz zimowo-świąteczne ilustracje – TU. Powstał w oparciu o teorię opracowaną pr... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 4
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

Rozwój mowy

Więcej z tego numeru

Grudzień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

  • ilustracje do zabaw i ćwiczeń oraz emotikony – znajdziesz je TU oraz TU;
  • domino obrazkowe i obrazkowo-wyrazoweTU;
  • historyjka obrazkowa oraz zimowo-świąteczne ilustracjeTU.

Powstał w oparciu o teorię opracowaną przez Howarda Gardnera, wskazującego na istnienie ośmiu rodzajów inteligencji, m.in. inteligencji lingwistycznej. Inteligencja lingwistyczna (językowa) jest uniwersalną, szybko doskonaloną umiejętnością werbalnego porozumiewania się. Sprawność językowa w ramach tego typu inteligencji dotyczy dźwięków mowy, gramatyki, znaczenia słów i używania języka w różnych sytuacjach. Polega więc na sprawnym posługiwaniu się symbolami i doskonałym rozumieniu treści tekstu.

Z treści artykułu dowiemy się, jak ją rozwijać – z zastosowaniem konkretnych zabaw. Poznamy także propozycje dotyczące doskonalenia postrzegania zmysłowego u przedszkolaków (będącego drogą do poznania liter), zabawy pozwalające dzieciom na pierwszy kontakt ze słowem pisanym oraz zabawy rozwijające pamięć słuchową i umiejętność komunikacji.

Ten bogaty materiał stwarza wiele możliwości do angażowania dzieci w interesujące i przemyślane aktywności!

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!