Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 634.35 kb
Stron: 2
Id: 85

Gdzie powinna odbywać się nauka? (czyli różne przestrzenie edukacji)

Anna Sowińska   Listopad 2010

(…) Rodzice wybierając placówkę dla dziecka, zarówno przedszkolną, jak i każdego dalszego etapu nauczania, rozpatrują nie tylko propozycje zawarte w planie pracy wychowawczej, lecz także to, co jest tak zwaną wartością dodaną. Jako dyrektor szkoły, do której przychodzą dz... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

rodziceedukacja przedszkolnaszkołaedukacja wczesnoszkolnapotrzeby dziecka

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Listopad 2010

(…) Rodzice wybierając placówkę dla dziecka, zarówno przedszkolną, jak i każdego dalszego etapu nauczania, rozpatrują nie tylko propozycje zawarte w planie pracy wychowawczej, lecz także to, co jest tak zwaną wartością dodaną. Jako dyrektor szkoły, do której przychodzą dzieci z bardzo aktywnych przedszkoli, dość często spotykam się z problemem tłumaczenia rodzicom, dlaczego kolejny raz idziemy do zoo, palmiarni, lasu, skoro dzieci odwiedziły już te miejsca, będąc w przedszkolu. Taka sama sytuacja pojawia się na progu przejścia pomiędzy klasami młodszymi i starszymi.


W swoim tekście Autorka porusza problem aktywności dzieci w przedszkolu i szkole, zajęć edukacyjnych organizowanych poza placówką oraz tworzenia inspirującego środowiska nauki.