Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 669.5 kb
Stron: 4
Id: 121

Fit, czyli w dobrej formie (kultura fizyczna u przedszkolaka)

Agnieszka Pasternak    Grudzień 2010

Znaczenie regularnej aktywności fizycznej dla prawidłowego rozwoju dziecka jest podkreślane nie tylko przez przedstawicieli środowiska medycznego. Jest również istotnym przedmiotem troski nauczycieli i wychowawców. Podczas edukacji szkolnej dzieci mają okazję do podejmowania regularnej... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Zobacz również

zdrowiezajęcia ruchowe

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zdrowie i sprawność fizyczna

Więcej z tego numeru

Grudzień 2010

Znaczenie regularnej aktywności fizycznej dla prawidłowego rozwoju dziecka jest podkreślane nie tylko przez przedstawicieli środowiska medycznego. Jest również istotnym przedmiotem troski nauczycieli i wychowawców. Podczas edukacji szkolnej dzieci mają okazję do podejmowania regularnej aktywności fizycznej dzięki lekcjom wychowania fizycznego. Niestety, zazwyczaj nie wystarczają one do wytworzenia w uczniach nawyku prowadzenia aktywnego trybu życia również w wieku młodzieńczym i dorosłym. Jak zatem kształtować kulturę fizyczną już u kilkuletnich dziewczynek i chłopców?


W artykule przeczytamy m.in. o relacji pomiędzy aktywnością fizyczną a rozwojem dziecka, o znaczeniu aktywności fizycznej dla jego funkcjonowania somatycznego i psychicznego, o sposobach kształtowania postawy pro-sportowej u dzieci, a także o pływaniu jako o przykładzie pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na rozwój dziecka.