Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 669.5 kb
Stron: 4
Id: 121

Fit, czyli w dobrej formie (kultura fizyczna u przedszkolaka)

Agnieszka Pasternak    Grudzień 2010

Znaczenie regularnej aktywności fizycznej dla prawidłowego rozwoju dziecka jest podkreślane nie tylko przez przedstawicieli środowiska medycznego. Jest również istotnym przedmiotem troski nauczycieli i wychowawców. Podczas edukacji szkolnej dzieci mają okazję do podejmowania regularnej... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

zdrowiezajęcia ruchowe

Więcej z działu

Zdrowie i sprawność fizyczna

Więcej z tego numeru

Grudzień 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Znaczenie regularnej aktywności fizycznej dla prawidłowego rozwoju dziecka jest podkreślane nie tylko przez przedstawicieli środowiska medycznego. Jest również istotnym przedmiotem troski nauczycieli i wychowawców. Podczas edukacji szkolnej dzieci mają okazję do podejmowania regularnej aktywności fizycznej dzięki lekcjom wychowania fizycznego. Niestety, zazwyczaj nie wystarczają one do wytworzenia w uczniach nawyku prowadzenia aktywnego trybu życia również w wieku młodzieńczym i dorosłym. Jak zatem kształtować kulturę fizyczną już u kilkuletnich dziewczynek i chłopców?


W artykule przeczytamy m.in. o relacji pomiędzy aktywnością fizyczną a rozwojem dziecka, o znaczeniu aktywności fizycznej dla jego funkcjonowania somatycznego i psychicznego, o sposobach kształtowania postawy pro-sportowej u dzieci, a także o pływaniu jako o przykładzie pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na rozwój dziecka.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz