Fit, czyli w dobrej formie (kultura fizyczna u przedszkolaka)

Agnieszka Pasternak   
Grudzień 2010

Znaczenie regularnej aktywności fizycznej dla prawidłowego rozwoju dziecka jest podkreślane nie tylko przez przedstawicieli środowiska medycznego. Jest również istotnym przedmiotem troski nauczycieli i wychowawców. Podczas edukacji szkolnej dzieci mają okazję do podejmowania regularnej... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 669.5 kb
Stron: 4
Id: 121

Zobacz również

zdrowie
zajęcia ruchowe

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
zdrowie
zajęcia ruchowe


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Zdrowie i sprawność fizyczna

Więcej z tego numeru

Grudzień 2010

Znaczenie regularnej aktywności fizycznej dla prawidłowego rozwoju dziecka jest podkreślane nie tylko przez przedstawicieli środowiska medycznego. Jest również istotnym przedmiotem troski nauczycieli i wychowawców. Podczas edukacji szkolnej dzieci mają okazję do podejmowania regularnej aktywności fizycznej dzięki lekcjom wychowania fizycznego. Niestety, zazwyczaj nie wystarczają one do wytworzenia w uczniach nawyku prowadzenia aktywnego trybu życia również w wieku młodzieńczym i dorosłym. Jak zatem kształtować kulturę fizyczną już u kilkuletnich dziewczynek i chłopców?


W artykule przeczytamy m.in. o relacji pomiędzy aktywnością fizyczną a rozwojem dziecka, o znaczeniu aktywności fizycznej dla jego funkcjonowania somatycznego i psychicznego, o sposobach kształtowania postawy pro-sportowej u dzieci, a także o pływaniu jako o przykładzie pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na rozwój dziecka.