Elektryczny karnawał z balonami (scenariusz zajęć dla 5-latków)

Natalia Łasocha   Styczeń 2014

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Styczeń 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • podkład do piosenki „Magiczny balon” (wraz z zapisem nutowym i tekstem) – do pobrania TU;
  • szablon domkuTU.
Scenariusz zajęć bazujących na eksperymentach fizycznych, w którym uwzględniono następujące cele szczegółowe – dziecko:
  • współdziała w zabawach i sytuacjach zadaniowych;
  • przestrzega reguł obowiązujących w zabawach;
  • panuje nad emocjami;
  • ćwiczy sprawność dłoni i palców;
  • uczy się cierpliwości;
  • poznaje melodię i słowa piosenki;
  • ilustruje treść piosenki mimiką i gestem;
  • reaguje na zmianę wysokości dźwięków;
  • przelicza elementy, próbuje szacować, używając słów mniej/więcej, dużo/mało.
Przykładowe propozycje ze scenariusza: ● Pan Balonik i Pani Puszka. Dzieci siedzą przy stolikach. Każda para dostaje puszkę, która będzie się turlać po stole. Dzieci na zmianę pocierają balon i przybliżają do puszki (nie dotykają), która zaczyna się poruszać w jego stronę. ● Baloniku, wracaj do domku. Na ścianach (na wysokości odpowiedniej dla dzieci) przyczepione są papierowe domki (ramka z dachem). Dzieci znów pocierają balony i przykładają do domku na ścianie (balon „przykleja się” do ściany na chwilę). To doświadczenie jest najtrudniejsze do wykonania i dzieci mogą potrzebować pomocy nauczyciela.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania