Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dziwne zwierzę (scenariusz zajęć dla 5-latków)

Elżbieta Poradzisz   Styczeń 2014

Przykładowa propozycja ze scenariusza: a) Ćwiczenie oddechowe – nauczyciel rozsypuje wycięte z papieru liście na brzegach dywanu. Dzieci mają za zadanie, poruszając się na „czterech nogach” jak żyrafy, przedmuchać listki na środek sali. Uczestnicy dobierają się w pary, każda para otrzymuje jeden li... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Styczeń 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • ilustracje przedstawiające zwierzęta afrykańskie – znajdziesz je TU;
  • szablony i karty pracy do zabawy plastycznej – TU;
  • plakat tematyczny „Bajkowa Afryka”, który został dołączony do bieżącego numeru miesięcznika. TU możesz go zobaczyć i zamówić!

Scenariusz zajęć, w którym uwzględniono następujące cele szczegółowe – dzieci:
  • słuchają uważnie recytowanego wiersza, odpowiadają na pytania dotyczące jego treści;
  • poznają wygląd i zwyczaje żyrafy;
  • dostrzegają zmiany tempa i dynamiki utworu;
  • wykonują ćwiczenia oddechowe;
  • biorą udział w zabawie parateatralnej;
  • liczą obiekty, rozróżniają błędne liczenie od poprawnego.
Przykładowa propozycja ze scenariusza: a) Ćwiczenie oddechowe – nauczyciel rozsypuje wycięte z papieru liście na brzegach dywanu. Dzieci mają za zadanie, poruszając się na „czterech nogach” jak żyrafy, przedmuchać listki na środek sali. Uczestnicy dobierają się w pary, każda para otrzymuje jeden liść. Dmuchając, dzieci próbują przenieść listek na stronę partnera. Następnie każde dziecko otrzymuje jeden listek i staje naprzeciwko ściany. Przedszkolaki próbują „przylepić” listek do ściany za pomocą oddechu – nauczyciel liczy, przez ile sekund udało się utrzymać listek przy ścianie. b) Zabawa matematyczna – nauczyciel umieszcza na tablicy sylwety dwóch żyraf. Każdej żyrafie nakleja po tyle samo brązowych plamek. Dzieci liczą głośno, ile plamek mają żyrafy. Następnie nauczyciel odejmuje lub dodaje kolejne plamki, pytając dzieci, która żyrafa ma więcej, a która mniej plamek. Po kilku takich zagadkach dzieci na ochotnika próbują zadawać podobne zagadki grupie.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!