Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 3562.38 kb
Id: 6201

Dzień Handlowca ogłaszamy – na zakupy zapraszamy! [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Styczeń 2017

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z historią handlu oraz pieniędzy jako środka płatniczego; rozwijanie zasobu słownictwa starszaków o pojęcia związane z pieniędzmi; zapoznanie przedszkolaków z podstawowymi zasadami handlu i stwarzanie okazji do przeprowadzania transakcji kupna i sprzedaży w formie zab... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 8
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja czytelniczaedukacja matematycznapięciolatekrozwój językowyrozwój społecznyscenariusz zajęćsześciolatek

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Przewodnik Nauczyciela Przedszkola

Więcej z tego numeru

Styczeń 2017

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na luty.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z historią handlu oraz pieniędzy jako środka płatniczego; rozwijanie zasobu słownictwa starszaków o pojęcia związane z pieniędzmi; zapoznanie przedszkolaków z podstawowymi zasadami handlu i stwarzanie okazji do przeprowadzania transakcji kupna i sprzedaży w formie zabawy; uświadamianie dzieciom wartości pieniędzy i kształtowanie postawy szacunku dla nich; zapoznanie starszaków z polskimi monetami i banknotami, porównywanie wartości pieniędzy w różnych sytuacjach zadaniowych; uwrażliwianie przedszkolaków na biedę i zachęcanie do niesienia pomocy potrzebującym; rozwijanie zainteresowań dzieci; kształtowanie kompetencji czytelniczych starszaków (czytanie globalne, analiza i synteza sylabowa i głoskowa wyrazów).
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz