Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dzień Dziecka świętujemy, naszą odmienność szanujemy [PNP - dzieci młodsze]

Zespół redakcyjny PNP   Maj 2016

Cele ogólne: zaznajomienie przedszkolaków ze znaczeniem praw dziecka, szczególnie prawa do zabawy i do uczestnictwa w zabawie; poznanie wybranych praw; organizowanie sytuacji sprzyjających poznawaniu odmiennych upodobań rówieśników; doskonalenie umiejętności komunikowania się z innymi dziećmi (prz... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 9
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Maj 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

 Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci młodszych na czerwiec.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: zaznajomienie przedszkolaków ze znaczeniem praw dziecka, szczególnie prawa do zabawy i do uczestnictwa w zabawie; poznanie wybranych praw; organizowanie sytuacji sprzyjających poznawaniu odmiennych upodobań rówieśników; doskonalenie umiejętności komunikowania się z innymi dziećmi (przywitanie, pożegnanie, używanie zwrotów grzecznościowych, uważne słuchanie innych); zapoznanie z różnicami występującymi między ludźmi na świecie (kolor skóry, zwyczaje, język); poznawanie typowych zabaw dzieci w wybranych krajach; wdrażanie do tolerancji, przyjmowania innych takimi, jacy są, oraz do akceptacji inności; doskonalenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich i podejmowania prób oceny postaw bohaterów.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!