Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Darów wiele jesień ma, pełny grzybów kosz nam da [PNP - dzieci starsze]

Zespół redakcyjny PNP   Czerwiec 2016

Cele ogólne: stwarzanie okazji do rozwijania zainteresowań przyrodniczych dzieci; zapoznanie przedszkolaków z wybranymi gatunkami grzybów jadalnych i trujących oraz z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas grzybobrania; rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego; wdrażanie dzieci do dostrze... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 5
Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Propozycje aktywności pomocne w trakcie planowania pracy wychowawczo-dydaktycznej dla dzieci starszych na wrzesień.

Materiał stanowi część Przewodnika Nauczyciela Przedszkola. Pobierając go zapoznaj się także z artykułem „Czym jest Przewodnik Nauczyciela Przedszkola i dlaczego powstał?”, w którym znajdziesz wiele istotnych wskazówek dotyczących korzystania z niego.

Cele ogólne: stwarzanie okazji do rozwijania zainteresowań przyrodniczych dzieci; zapoznanie przedszkolaków z wybranymi gatunkami grzybów jadalnych i trujących oraz z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas grzybobrania; rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego; wdrażanie dzieci do dostrzegania regularności oraz do odwzorowywania i kontynuowania rytmów; kształtowanie u przedszkolaków umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi; zachęcanie dzieci do podejmowania swobodnej ekspresji ruchowej; uwrażliwianie przedszkolaków na wysokość dźwięków, zmiany tempa i głośność muzyki; doskonalenie koordynacji ruchowej i ogólnej sprawności fizycznej dzieci; rozwijanie kreatywności przedszkolaków w działaniach plastyczno-technicznych; stwarzanie dzieciom okazji do współdziałania podczas zabaw i powierzonych zadań.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!