Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Czy adaptacja wrześniowa musi boleć?

zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

2/5

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest pomoc uczestnikom w zrozumieniu oraz radzeniu sobie z trudnościami, jakie pojawiają się w kontaktach z Rodzicami dzieci nowoprzyjętych. Szkolenie pozwoli dobrze przygotować się do pierwszego zebrania w pierwszych dniach września i zainspiruje uczestników do organizowania spotkań z Rodzicami w sposób nieszablonowy i kreatywny, będący początkiem owocnej współpracy.


Przebieg szkolenia

Uczestnicy:

  • Dowiedzą się, dlaczego pierwsze spotkanie z Rodzicami „świadczy o mnie” i jakie konsekwencje spoczywają na wychowawcy po zakończeniu zebrania.
  • Dowiedzą się, jak przygotować Rodziców do adaptacji ich pociech i o czym rozmawiać podczas pierwszego spotkania.
  • Poznają autorskie i sprawdzone sposoby na budowanie zaufania Rodziców do nauczyciela oraz dowiedzą się, czego absolutnie nie robić podczas prowadzenia rozmów indywidualnych.
  • Nauczą się docierać do Rodziców w sposób nieszablonowy i odkrywać w rozmówcach mocne i słabe strony podczas prowadzenia zebrań.
  • Odkryją wartość płynącą z kontaktów z Rodzicami, a trudności – zaczną traktować jak okazję do osobistego rozwoju.
  • Nauczą się rozpoznawać emocje towarzyszące spotkaniom z Rodzicami i poznają sposoby na unikanie napięcia we wzajemnych relacjach.
 

Dodatkowe informacje

Materiały dydaktyczne zapewnione przed edukatora: Materiały ze szkolenia zapewnione w wersji elektronicznej – zestawienie najważniejszych treści poruszanych w czasie spotkania.

Forma szkolenia: Warsztatowa, prezentacja, dyskusja.

Praktycznym wskazówkom oraz przykładom prezentowanym w czasie spotkania, towarzyszą publikacje adaptacyjne autorstwa Karoliny Turek: „Wkrótce będę przedszkolakiem – książeczka dla dzieci” oraz „Niekończąca się historia – przewodnik dla rodziców, którzy po raz pierwszy posyłają swoje dziecko do przedszkola”.

Wymagany sprzęt: Sala wyposażona w projektor multimedialny oraz białe kartki.

 

 


Warunki uczestnictwa

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia. 

Adresaci szkolenia

Dane kontaktowe

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3
30-437 Kraków

Nr konta: 32 1020 2892 0000 5002 0532 8671
Monika Mendala, Aneta Berezowska
koordynator szkoleń:
Tel. 12 631 04 10 wew. 103
Tel. Kom. 570 336 091 lub 530 210 853
E-mail: szkolenia@blizejprzedszkola.pl

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka