Czy adaptacja wrześniowa musi boleć?

zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest pomoc uczestnikom w zrozumieniu oraz radzeniu sobie z trudnościami, jakie pojawiają się w kontaktach z Rodzicami dzieci nowoprzyjętych. Szkolenie pozwoli dobrze przygotować się do pierwszego zebrania w pierwszych dniach września i zainspiruje uczestników do organizowania spotkań z Rodzicami w sposób nieszablonowy i kreatywny, będący początkiem owocnej współpracy.

Przebieg szkolenia

Uczestnicy:

• Dowiedzą się, dlaczego pierwsze spotkanie z Rodzicami „świadczy o mnie” i jakie konsekwencje spoczywają na wychowawcy po zakończeniu zebrania.
  • Dowiedzą się, jak przygotować Rodziców do adaptacji ich pociech i o czym rozmawiać podczas pierwszego spotkania.
  • Poznają autorskie i sprawdzone sposoby na budowanie zaufania Rodziców do nauczyciela oraz dowiedzą się, czego absolutnie nie robić podczas prowadzenia rozmów indywidualnych.
  • Nauczą się docierać do Rodziców w sposób nieszablonowy i odkrywać w rozmówcach mocne i słabe strony podczas prowadzenia zebrań.
  • Odkryją wartość płynącą z kontaktów z Rodzicami, a trudności – zaczną traktować jak okazję do osobistego rozwoju.
  • Nauczą się rozpoznawać emocje towarzyszące spotkaniom z Rodzicami i poznają sposoby na unikanie napięcia we wzajemnych relacjach.

Dodatkowe informacje

Materiały dydaktyczne zapewnione przed edukatora: Materiały ze szkolenia zapewnione w wersji elektronicznej – zestawienie najważniejszych treści poruszanych w czasie spotkania.

Forma szkolenia: Warsztatowa, prezentacja, dyskusja.

Praktycznym wskazówkom oraz przykładom prezentowanym w czasie spotkania, towarzyszą publikacje adaptacyjne autorstwa Karoliny Turek: „Wkrótce będę przedszkolakiem – książeczka dla dzieci” oraz „Niekończąca się historia – przewodnik dla rodziców, którzy po raz pierwszy posyłają swoje dziecko do przedszkola”.

Wymagany sprzęt: Sala wyposażona w projektor multimedialny oraz białe kartki.

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3