Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 834.44 kb
Stron: 3
Id: 25

Budowanie autentycznej współpracy

Ewa Woniakowska   Wrzesień 2010

Współpraca z rodzicami to bardzo delikatny temat. Dotyka on relacji międzyludzkich – wymaga więc wiedzy pedagogicznej, psychologicznej i społecznej oraz wielkiego taktu, wyczucia, cierpliwości i życzliwości. Nauczyciel zyska zaufanie rodziców i chęć respektowania jego wskazań tyl... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

pedagogizacjawspółpraca z rodzicami

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Współpraca z rodzicami to bardzo delikatny temat. Dotyka on relacji międzyludzkich – wymaga więc wiedzy pedagogicznej, psychologicznej i społecznej oraz wielkiego taktu, wyczucia, cierpliwości i życzliwości. Nauczyciel zyska zaufanie rodziców i chęć respektowania jego wskazań tylko wtedy, gdy wykaże się dobrą znajomością wychowanków, ich mocnych i słabych stron, prawdziwą troską, chęcią pomocy i zainteresowaniem. Rodzice muszą mieć do nas zaufanie, bowiem powierzają nam swój największy skarb, wierząc, że dziecko pod naszą opieką będzie bezpieczne, będzie się dobrze czuło, świetnie bawiło z rówieśnikami i prawidłowo rozwijało. W tym kontekście dobra współpraca z rodzicami ma na celu budowanie spójnego kierunku oddziaływań wychowawczych, edukacyjnych oraz wspieranie rodziców w ich zadaniach rodzicielskich.


W artykule zapoznamy się z opisem praktycznych rozwiązań dla prowadzenia różnorodnych form współpracy z rodzicami: rozmów indywidualnych, dni otwartych oraz form nowatorskich (strona internetowa przedszkola, pismo grupowe).
 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz