Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Balonowa przygoda

Luty 2016

(...)historię lotnictwa można rozpocząć od pierwszych ludzi, którzy za pomocą dostępnych im środków (np. kamieni i patyków) próbowali upolować zwierzynę. Z czasem kije zaczęły przypominać włócznie – zaostrzone pręty. Dalsze doskonalenie narzędzi łowieckich doprowadziło do wytworzenia bumerangów, lat... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (7.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Luty 2016

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

(...)historię lotnictwa można rozpocząć od pierwszych ludzi, którzy za pomocą dostępnych im środków (np. kamieni i patyków) próbowali upolować zwierzynę. Z czasem kije zaczęły przypominać włócznie – zaostrzone pręty. Dalsze doskonalenie narzędzi łowieckich doprowadziło do wytworzenia bumerangów, latawców i sztucznych ogni. (...) Przykładowe sposoby zaprezentowania podstawowych właściwości powietrza: Ściskamy nadmuchany balon – powietrze będzie poszukiwało wyjścia z innej strony (powietrze jest sprężyste). Po włożeniu pustej szklanej butelki z  założonym na otwór balonem do gorącej wody balon się rozszerzy; po włożeniu do wody zimnej – skurczy się (cieplejsze powietrze rozszerza się). Do długiego patyka z  wyważonym środkiem (wagi) mocujemy na krańcach dwa napompowane balony, po przebiciu jednego możemy sprawdzić, czy waga opadnie tam, gdzie jest pełny balon (powietrze ma pewną wagę).

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!