Każde dziecko ma prawo do zabawy (scenariusz zajęć)

Urszula Dobranowska    Luty 2014

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Luty 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • fotografie do treści zajęć - znajdziesz je TU;
  • podkład do piosenki „Mało nas” - TU;
  • plakat „Dzień Osób Niepełnosprawnych”, który został dołączony do bieżącego numeru - TU możesz go zobaczyć.
Określono w nim następujące cele:
  • rozwijanie relacji opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji;
  • przestrzegają ustalonych umów i zasad;
  • pomagają mniej sprawnym koleżankom i kolegom.
Przykładowa propozycja ze scenariusza: Wprowadzenie do tematu. Nauczyciel umieszcza na tablicy ilustrację przedstawiającą dzieci bawiące się w sali przedszkolnej, na placu zabaw, w domu. Pyta: • Co robią dzieci? Czy waszym zdaniem te dzieci są szczęśliwe? • Po czym to poznajecie? Jakie mają miny? Następnie przypina do tablicy ilustrację przestawiającą dziewczynkę na wózku inwalidzkim i omawia z dziećmi, co przedstawia ilustracja: • O czym według was myśli dziewczynka siedząca na wózku? • Jaką ma minę?

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3
Mało nas - podkład II (PD, mp3)