Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 702.61 kb
Stron: 2
Id: 1766

Znakomita pamięć i koncentracja – zestaw ćwiczeń

Marta Łykowska   Marzec 2012

Najważniejszą kompetencją, która stanowi podstawę przyswajania wiedzy, jest umiejętność koncentrowania uwagi i zapamiętywania informacji. Kształcenie tych umiejętności w młodym wieku powinno się odbywać poprzez zabawę, która dostarcza dziecku wiele radości i w której aktywnie uc... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

pamięć i uwagaprzygotowanie do szkołycykl Jak przygotować przedszkolaka do szkoły?

Więcej z działu

Czynności intelektualne

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Najważniejszą kompetencją, która stanowi podstawę przyswajania wiedzy, jest umiejętność koncentrowania uwagi i zapamiętywania informacji. Kształcenie tych umiejętności w młodym wieku powinno się odbywać poprzez zabawę, która dostarcza dziecku wiele radości i w której aktywnie uczestniczy zarówno przedszkolak, jak i dorosły.
(…) Podziwiając wyczyny „cudownych” dzieci grających na instrumentach, wykazujących ponadprzeciętne uzdolnienia matematyczne lub literackie, małych malarzy czy rzeźbiarzy, zbyt rzadko zastanawiamy się, jaką rolę w rozbudzeniu geniuszu odegrało środowisko – rodzice i opiekunowie. Oczywiście, w procesie tworzenia uzdolnień istotny jest również fakt dziedziczenia biologicznego. Każde dziecko dziedziczy po swoich przodkach geny szczególnych uzdolnień, lecz aby faktycznie zostać geniuszem, musi wzrastać wśród ludzi, którzy wiedzą, jak jego umysł stymulować. Oto przykładowy zestaw ćwiczeń kształcący umiejętność koncentrowania uwagi i zapamiętywani informacji.

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz