Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 2403.63 kb
Stron: 4
Id: 1555

Znaczenie zabawki w życiu dziecka

Sylwia Kustosz   Grudzień 2011

Od pierwszych dni życia dziecko odbiera tysiące bodźców, wrażeń zmysłowych z otaczającego je świata. Stopniowo nawiązuje kontakt dotykowy, wzrokowy, emocjonalny. Już te pierwsze doświadczenia w znaczny sposób wpływają na proces rozwoju dziecka – pobudzają jego zainteresowanie oto... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

potrzeby dzieckazabawazabawkarozwój dziecka

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Grudzień 2011

Od pierwszych dni życia dziecko odbiera tysiące bodźców, wrażeń zmysłowych z otaczającego je świata. Stopniowo nawiązuje kontakt dotykowy, wzrokowy, emocjonalny. Już te pierwsze doświadczenia w znaczny sposób wpływają na proces rozwoju dziecka – pobudzają jego zainteresowanie otoczeniem, stymulują i wzmagają potrzebę do dalszej aktywności. Najwięcej czasu spędzają z maluchem rodzice i opiekunowie, lecz nieodłącznym towarzyszem są również zabawki.


Artykuł powstał w oparciu o przeprowadzone przez Autorkę badania, których przedmiotem była rola zabawki w życiu współczesnych przedszkolaków. Z jego treści dowiemy się m.in., jakie są ulubione zabawki chłopców, a jakie dziewczynek oraz jaka jest wartość zabawek dla rozwoju dziecka.