Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Znaczenie emocjonalnej relacji matki z dzieckiem

Anna Saramowicz, Anna Wójcki-Zdyb   Luty 2012

Rodzina jest środowiskiem, w którym dziecko przeżywa swe pierwsze, podstawowe dla rozwoju doświadczenia, mające wpływ na nabywanie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych w tworzeniu podstaw warunkujących samodzielne funkcjonowanie, jak również wspierających formowanie się tożsamoś... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Rodzina jest środowiskiem, w którym dziecko przeżywa swe pierwsze, podstawowe dla rozwoju doświadczenia, mające wpływ na nabywanie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych w tworzeniu podstaw warunkujących samodzielne funkcjonowanie, jak również wspierających formowanie się tożsamości jednostki. Jednak już przed narodzeniem się dziecka zachodzą w rodzinie zmiany, które nadają jej inny wymiar.
Zmiana, jaką jest pojawienie się dziecka, wymusza na członkach rodziny realizację nowych zadań rozwojowych związanych z podziałem obowiązków, pełnieniem ról, a szczególnie ustaleniem relacji z dzieckiem. Ta zmiana oznacza również mniejszą wolność osobistą, rezygnację lub zawieszenie planów zawodowych, zwłaszcza przez matki, oraz inną jakość intymności i bliskości małżonków.


W artykule został opisany wpływ rodziców (a szczególnie relacji dziecka z matką) na rozwój dziecka. Tekst ten może być doskonałą inspiracją do podjęcia tematu z rodzicami w ramach tzw. pedagogizacji.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!