Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 1263.95 kb
Id: 7034

Zmiany w awansie zawodowym po 1 września 2018 r.

Dariusz Skrzyński   Marzec 2018

"(...) O rok wydłużony zostanie okres stażu wymagany do uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. Staż będzie trwał rok i dziewięć miesięcy zamiast dotychczasowych dziewięciu miesięcy (art. 9c ust. 1 pkt 1 Karty Nauczyciela). Ta zmiana pociągnęła za sobą konieczność modyfikacji art. 10 ust. 2 i ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (11.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

stażawans zawodowynauczycielprawo oświatoweKarta Nauczyciela

Więcej z działu

Kącik eksperta

Więcej z tego numeru

Marzec 2018

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

"(...) O rok wydłużony zostanie okres stażu wymagany do uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. Staż będzie trwał rok i dziewięć miesięcy zamiast dotychczasowych dziewięciu miesięcy (art. 9c ust. 1 pkt 1 Karty Nauczyciela). Ta zmiana pociągnęła za sobą konieczność modyfikacji art. 10 ust. 2 i 3 Karty Nauczyciela, określającego zasady zatrudniania osób (również nieposiadających przygotowania pedagogicznego) rozpoczynających pracę w publicznym przedszkolu, szkole i placówce oświatowej. Dotychczas zatrudniało się ich na podstawie umowy o pracę na czas określony obejmujący okres jednego roku szkolnego w celu odbycia stażu wymaganego do uzyskania awansu na stopień nauczyciela kontraktowego. Okres ten został wydłużony do dwóch lat szkolnych. (...)"
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz