Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zmagania siłacza - czyli jak z właściciela mózgu dziecko ma się stać jego użytkownikiem?

Karolina Drela   Styczeń 2011

Jak to się dzieje, że proces uczenia się jest u maluchów czymś najbardziej oczywistym na świecie, podczas gdy kilka lat później dziecko idzie do szkoły i zapał do nauki się kończy (a na pewno dość mocno przygasa)? A przede wszystkim, co zrobić, żeby tak się nie stało? W artykule pr... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

rozwój dzieckaedukacja przedszkolnaedukacja wczesnoszkolnaszkołapamięć i uwaga

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Styczeń 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Jak to się dzieje, że proces uczenia się jest u maluchów czymś najbardziej oczywistym na świecie, podczas gdy kilka lat później dziecko idzie do szkoły i zapał do nauki się kończy (a na pewno dość mocno przygasa)? A przede wszystkim, co zrobić, żeby tak się nie stało?


W artykule przeczytamy m.in. o rozwoju pamięci dziecka, konsekwencjach stawianiu dziecku zbyt wysokich wymagań oraz o mechanizmach motywujących i demotywujących dziecko do działania i uczenia się.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz