Zmagania siłacza - czyli jak z właściciela mózgu dziecko ma się stać jego użytkownikiem?

Karolina Drela   Styczeń 2011

Jak to się dzieje, że proces uczenia się jest u maluchów czymś najbardziej oczywistym na świecie, podczas gdy kilka lat później dziecko idzie do szkoły i zapał do nauki się kończy (a na pewno dość mocno przygasa)? A przede wszystkim, co zrobić, żeby tak się nie stało? W artykule pr... więcej
Pobierz

Więcej z działu

O dziecięcych problemach

Więcej z tego numeru

Styczeń 2011

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

W artykule przeczytamy m.in. o rozwoju pamięci dziecka, konsekwencjach stawianiu dziecku zbyt wysokich wymagań oraz o mechanizmach motywujących i demotywujących dziecko do działania i uczenia się.