Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zimowa bajka [zabawy relaksacyjne]

Beata Bielska   Grudzień 2012

Fragment artykułu: Odpowiednio zorganizowany proces dydaktyczno-wychowawczy zwiększa szansę na sukces każdego dziecka. Wielostronne i przemyślane oddziaływania otoczenia sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi przedszkolaka. Czynnikiem warunkującym aktywność oraz emocjonalne otwarcie jest nawiązanie po... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (6.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Grudzień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Odpowiednio zorganizowany proces dydaktyczno-wychowawczy zwiększa szansę na sukces każdego dziecka. Wielostronne i przemyślane oddziaływania otoczenia sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi przedszkolaka. Czynnikiem warunkującym aktywność oraz emocjonalne otwarcie jest nawiązanie pozytywnego kontaktu społecznego, także w interakcji dorosły – dziecko. Jednym z warunków takiej integracji jest animowanie sytuacji edukacyjnych i zachęcanie małych uczestników do działania. Opowiadanie i czytanie bajek pełni właśnie rolę „czarującego lodołamacza”. A więc witaj, zimowa bajko! Bajka to barwne obrazy, które pozwalają dziecku na głębsze zrozumienie otaczającego świata. Magiczny sposób prezentowania zdarzeń oraz losów bohaterów przynosi przedszkolakom ukojenie, pocieszenie oraz redukuje lęki.
(…) Bajki kształtują więc rozwój emocjonalny i społeczny oraz wyobraźnię i mowę. Dzieci bardzo chętnie słuchają bajek. Są aktywnymi odbiorcami i nierzadko twórcami opowiadań. Inspiracją dla nauczyciela może być literatura, autorskie bajki, film, ilustracja czy muzyka lub pantomima. Spędzony w ten sposób czas wpływa na dzieci bardzo kreatywnie, pozwala przełamać lęk i uczy rozwiązywać problemy. Każde dziecko czegoś się boi lub czymś się martwi. Często doskonałym lekiem okazuje się twórcze opowiadanie lub bajka przeredagowana stosownie do potrzeb malucha.
Baśnie są ulubioną lekturą dzieci w wieku przedszkolnym. Odbiór fantastycznych treści ma odzwierciedlenie w sposobie mowy i myślenia małego dziecka. Zaspokaja także potrzebę utożsamiania się z bohaterem idealnym oraz pozwala zobaczyć zwycięstwo dobra nad złem.

W dalszej części artykułu znajdziemy kontynuację opisu znaczenia bajek dla rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i opis sposobów ich właściwego wykorzystania.

Główną część artykułu stanowią cztery bajki relaksacyjne (wraz z towarzyszącymi im propozycjami zabaw):

  • „Witaj, zimowa bajko”;
  • „Puchowa poduszeczka”;
  • „Podróż na śnieżynce”;
  • „Zimowe rysunki”.
Pomoce dydaktyczne do scenariusza można pobrać TU.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się