Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 482.76 kb
Stron: 2
Id: 1777

Zastosowanie kart dialogowych w przedszkolu

Robert Domań   Marzec 2012

Karty dialogowe to małe kolorowe obrazki z postaciami ludzi, portretami, krajobrazami, roślinami, zwierzętami, przedmiotami codziennego użytku, budowlami czy zjawiskami atmosferycznymi. Mają one bardzo szerokie zastosowanie w pracy z każdą grupą i mogą być wykorzystywane do działań rozwijających wyo... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

KLANZAmetody aktywne

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Karty dialogowe to małe kolorowe obrazki z postaciami ludzi, portretami, krajobrazami, roślinami, zwierzętami, przedmiotami codziennego użytku, budowlami czy zjawiskami atmosferycznymi. Mają one bardzo szerokie zastosowanie w pracy z każdą grupą i mogą być wykorzystywane do działań rozwijających wyobraźnię i kreatywność. Służą do porozumiewania się i wywoływania skojarzeń. Aby te możliwości odkryć i przenieść do praktyki, warto spędzić z tymi kolorowymi obrazkami trochę czasu i pokazać je dzieciom. Wiele zależy tutaj od inwencji twórczej nauczyciela i spontanicznych reakcji uczestników zajęć, którzy bardzo często mają ciekawe pomysły na zastosowanie kart w działaniu.
Zabawa kartami stymuluje rozwój umysłowy dzieci, ośmiela do wypowiedzi w grupie, integruje społecznie, rozluźnia psychicznie i fizycznie, daje przyjemność i pobudza do radości.
Poniżej przedstawiam kilka sposobów zastosowania kart dialogowych w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.