Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 482.76 kb
Stron: 2
Id: 1777

Zastosowanie kart dialogowych w przedszkolu

Robert Domań   Marzec 2012

Karty dialogowe to małe kolorowe obrazki z postaciami ludzi, portretami, krajobrazami, roślinami, zwierzętami, przedmiotami codziennego użytku, budowlami czy zjawiskami atmosferycznymi. Mają one bardzo szerokie zastosowanie w pracy z każdą grupą i mogą być wykorzystywane do działań rozwijających wyo... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

KLANZAmetody aktywne

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Karty dialogowe to małe kolorowe obrazki z postaciami ludzi, portretami, krajobrazami, roślinami, zwierzętami, przedmiotami codziennego użytku, budowlami czy zjawiskami atmosferycznymi. Mają one bardzo szerokie zastosowanie w pracy z każdą grupą i mogą być wykorzystywane do działań rozwijających wyobraźnię i kreatywność. Służą do porozumiewania się i wywoływania skojarzeń. Aby te możliwości odkryć i przenieść do praktyki, warto spędzić z tymi kolorowymi obrazkami trochę czasu i pokazać je dzieciom. Wiele zależy tutaj od inwencji twórczej nauczyciela i spontanicznych reakcji uczestników zajęć, którzy bardzo często mają ciekawe pomysły na zastosowanie kart w działaniu.
Zabawa kartami stymuluje rozwój umysłowy dzieci, ośmiela do wypowiedzi w grupie, integruje społecznie, rozluźnia psychicznie i fizycznie, daje przyjemność i pobudza do radości.
Poniżej przedstawiam kilka sposobów zastosowania kart dialogowych w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz