Zanim dziecko zacznie pisać – zabawy z literami metodą 101 kroków

Danuta Chwastniewska   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Odpowiednio wykorzystana naturalna potrzeba pisania u małych dzieci może znacznie ułatwić podejmowanie prób czytania. Pierwsze próby pisania w połączeniu z metodą 101 kroków przynoszą zaskakujące efekty. Do ćwiczeń z literkami i wyrazami najlepiej wykorzystyw... więcej
Pobierz

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Fragment artykułu:
Odpowiednio wykorzystana naturalna potrzeba pisania u małych dzieci może znacznie ułatwić podejmowanie prób czytania. Pierwsze próby pisania w połączeniu z metodą 101 kroków przynoszą zaskakujące efekty. Do ćwiczeń z literkami i wyrazami najlepiej wykorzystywać te, które znajdują się w imionach podopiecznych oraz w wyrazach najbliższych dziecku – imionach bliskich osób, zwierząt, bohaterów książek i filmów itp.

W tym praktycznym artykule znajdziemy kilkanaście propozycji zabaw (z zakresu metody 101 kroków) związanych z pisaniem, dzięki którym dziecko kształci zdolności grafomotoryczne oraz pozostałe umiejętności niezbędne dla nauki pisania i czytania.

Objętość artykułu: 3 strony.