Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 826.01 kb
Stron: 3
Id: 1812

Zanim dziecko zacznie pisać – zabawy z literami metodą 101 kroków

Danuta Chwastniewska   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: Odpowiednio wykorzystana naturalna potrzeba pisania u małych dzieci może znacznie ułatwić podejmowanie prób czytania. Pierwsze próby pisania w połączeniu z metodą 101 kroków przynoszą zaskakujące efekty. Do ćwiczeń z literkami i wyrazami najlepiej wykorzystyw... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

metoda 101 krokównauka pisania

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
Odpowiednio wykorzystana naturalna potrzeba pisania u małych dzieci może znacznie ułatwić podejmowanie prób czytania. Pierwsze próby pisania w połączeniu z metodą 101 kroków przynoszą zaskakujące efekty. Do ćwiczeń z literkami i wyrazami najlepiej wykorzystywać te, które znajdują się w imionach podopiecznych oraz w wyrazach najbliższych dziecku – imionach bliskich osób, zwierząt, bohaterów książek i filmów itp.


W tym praktycznym artykule znajdziemy kilkanaście propozycji zabaw (z zakresu metody 101 kroków) związanych z pisaniem, dzięki którym dziecko kształci zdolności grafomotoryczne oraz pozostałe umiejętności niezbędne dla nauki pisania i czytania.


Objętość artykułu: 3 strony.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz