Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 522.62 kb
Stron: 2
Id: 1890

Zanim dziecko zacznie pisać – pierwsze próby tworzenia własnych tekstów

Danuta Chwastniewska   Czerwiec 2012

Fragment artykułu: Książki bez tekstu lub takie, w których ilustracja jest dominującym elementem – to kolejny sposób na zachęcanie dzieci do podejmowania prób samodzielnego pisania. Dzięki nim maluchy mogą wymyślać własne historyjki w oparciu o ilustracje przedstawiające ... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

metoda 101 krokównauka czytanianauka pisania

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2012

Fragment artykułu:
Książki bez tekstu lub takie, w których ilustracja jest dominującym elementem – to kolejny sposób na zachęcanie dzieci do podejmowania prób samodzielnego pisania. Dzięki nim maluchy mogą wymyślać własne historyjki w oparciu o ilustracje przedstawiające bohaterów, czynności przez nich wykonywane, określać miejsce akcji lub opowiadać o tym, co jest na obrazku własnymi słowami.
Pisanie w grupie jest doskonałym sposobem na umożliwienie dzieciom zrozumienia faktu, że słowa, zdania, tekst pisany to nic innego, tylko mowa przeniesiona na papier. Dzieci powoli zaczynają rozumieć, że te dwa sposoby komunikacji różnią się między sobą – inaczej piszemy, inaczej mówimy.


W dalszej części tego praktycznego artykułu znajdziemy:

- kilkanaście przykładów ćwiczeń, które pomogą w stopniowym uzyskiwaniu przez dziecko umiejętności pisania, wspomagając jednocześnie naukę czytania.


Objętość artykułu:
2 strony.