Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 522.62 kb
Stron: 2
Id: 1890

Zanim dziecko zacznie pisać – pierwsze próby tworzenia własnych tekstów

Danuta Chwastniewska   Czerwiec 2012

Fragment artykułu: Książki bez tekstu lub takie, w których ilustracja jest dominującym elementem – to kolejny sposób na zachęcanie dzieci do podejmowania prób samodzielnego pisania. Dzięki nim maluchy mogą wymyślać własne historyjki w oparciu o ilustracje przedstawiające ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

metoda 101 krokównauka czytanianauka pisania

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
Książki bez tekstu lub takie, w których ilustracja jest dominującym elementem – to kolejny sposób na zachęcanie dzieci do podejmowania prób samodzielnego pisania. Dzięki nim maluchy mogą wymyślać własne historyjki w oparciu o ilustracje przedstawiające bohaterów, czynności przez nich wykonywane, określać miejsce akcji lub opowiadać o tym, co jest na obrazku własnymi słowami.
Pisanie w grupie jest doskonałym sposobem na umożliwienie dzieciom zrozumienia faktu, że słowa, zdania, tekst pisany to nic innego, tylko mowa przeniesiona na papier. Dzieci powoli zaczynają rozumieć, że te dwa sposoby komunikacji różnią się między sobą – inaczej piszemy, inaczej mówimy.


W dalszej części tego praktycznego artykułu znajdziemy:

- kilkanaście przykładów ćwiczeń, które pomogą w stopniowym uzyskiwaniu przez dziecko umiejętności pisania, wspomagając jednocześnie naukę czytania.


Objętość artykułu:
2 strony.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz