Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 721.06 kb
Stron: 3
Id: 1462

Zanim dziecko zacznie czytać (ćwiczenia przedelementarzowe w metodzie 101 kroków)

Danuta Chwastniewska   Październik 2011

Przed przystąpieniem do systematycznej nauki czytania dziecko powinno wykonać ćwiczenia przedelementarzowe, których celem jest kształcenie umiejętności właściwego podziału wyrazów na sylaby, analizy i syntezy słuchowej oraz wprowadzenie wszystkich samogłosek. (…) W tym artykul... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

nauka czytaniametoda 101 kroków

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Październik 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Przed przystąpieniem do systematycznej nauki czytania dziecko powinno wykonać ćwiczenia przedelementarzowe, których celem jest kształcenie umiejętności właściwego podziału wyrazów na sylaby, analizy i syntezy słuchowej oraz wprowadzenie wszystkich samogłosek.

(…) W tym artykule zaproponuję wiele dodatkowych propozycji ćwiczeń na podstawie jednej strony z elementarza "Poczytam ci, mamo" (część 1. strona 17). Do każdego ćwiczenia są jedno lub dwa polecenia, ale warto wykorzystać te same rysunki do innych ćwiczeń. Polecenia trzeba wówczas dostosować do potrzeb danego dziecka, poziomu jego aktualnego rozwoju w zakresie słuchu fonetycznego, pamięci bezpośredniej i pośredniej, spostrzegania i wielu innych.
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz