Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 507.84 kb
Stron: 5
Id: 1348

Zalety dobrej komunikacji w rodzinie

Katarzyna Wojtczak   Magazyn specjalny 2011

Komunikacja od dawna decyduje o postępie świata, bez niej niemożliwe jest rozwiązanie wielu problemów. Zagadnieniom dialogu, dyskusji i komunikacji międzyludzkiej poświęcono w literaturze pedagogicznej wiele miejsca. Warto przyjrzeć się temu tematowi z bliska. Rozmowa prowadzi do rozwiązani... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

komunikacja interpersonalnarodzicerodzinarozwój osobistyrozwój społeczny

Więcej z działu

Wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Komunikacja od dawna decyduje o postępie świata, bez niej niemożliwe jest rozwiązanie wielu problemów. Zagadnieniom dialogu, dyskusji i komunikacji międzyludzkiej poświęcono w literaturze pedagogicznej wiele miejsca. Warto przyjrzeć się temu tematowi z bliska.
Rozmowa prowadzi do rozwiązania sporów, jest kluczem do porozumienia między dwiema skłóconymi osobami. Dzięki niej możemy przekazać to, co czujemy, a przede wszystkim, o czym myślimy. Ludzie mają wrodzoną zdolność do tworzenia i podtrzymywania więzi z innymi. Więź międzyludzka jest ważna dla człowieka, a zwłaszcza dla dziecka. Rodzice powinni być odpowiedzialni za stworzenie sprzyjającej atmosfery w domu, a właściwemu klimatowi w rodzinie powinno towarzyszyć wyrażanie uczuć i odpowiednie ich formułowanie, w zależności od nabytych przez dzieci umiejętności komunikowania. Takie umiejętności nabywają w czasie „bycia ze sobą”, czyli podczas rozmowy, wypoczynku, wspólnych posiłków czy wypełniania domowych obowiązków.


Autorka przedstawia zalety właściwej komunikacji w rodzinie dla rozwoju dziecka, opisuje, jak powinna wyglądać „dobra” rozmowa, omawia tzw. bariery komunikacyjne.


 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz