Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 682.79 kb
Stron: 4
Id: 91

Zajęcia wprowadzające (Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz)

Aneta Wojnarowska   Listopad 2010

Zajęcia prowadzone Metodą Dobrego Startu (MDS), o czym była już mowa w poprzednim artykule, przebiegają według stałego schematu: zajęcia wprowadzające, zajęcia właściwe (w tym: ćwiczenia ruchowe, ćwiczenia ruchowo-słuchowe, ćwiczenia ruchowo-słuchowo- wzrokowe) oraz zajęcia końcowe. W niniejszym odc... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Metoda Dobrego Startunauka czytanianauka pisaniacykl Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Listopad 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Zajęcia prowadzone Metodą Dobrego Startu (MDS), o czym była już mowa w poprzednim artykule, przebiegają według stałego schematu: zajęcia wprowadzające, zajęcia właściwe (w tym: ćwiczenia ruchowe, ćwiczenia ruchowo-słuchowe, ćwiczenia ruchowo-słuchowo- wzrokowe) oraz zajęcia końcowe. W niniejszym odcinku przyjrzymy się dokładnie pierwszemu etapowi, czyli zajęciom wprowadzającym. Zajęcia te stanowią przygotowanie do właściwych zajęć.


W artykule opisano (wraz z przykładami) ćwiczenia rozwijające świadomość osoby, kształtujące orientację w schemacie ciała i orientację w przestrzeni oraz ostatni etap zajęć wprowadzających, czyli naukę piosenki lub wierszyka oraz ćwiczenia językowe.

 

 
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz