Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Zajęcia właściwe – ćwiczenia ruchowo-słuchowe (Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz)

Marta Bogdanowicz, Aneta Wojnarowska   Styczeń 2011

Koordynowanie czynności ruchowo-słuchowo-wzrokowych oraz harmonizowanie wszystkich funkcji psychomotorycznych leży w założeniach Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Najistotniejszy etap zajęć prowadzonych tą metodą stanowią zajęcia właściwe. Składają się one z trzech rodzajów ćwiczeń (ru... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Styczeń 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Koordynowanie czynności ruchowo-słuchowo-wzrokowych oraz harmonizowanie wszystkich funkcji psychomotorycznych leży w założeniach Metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Najistotniejszy etap zajęć prowadzonych tą metodą stanowią zajęcia właściwe. Składają się one z trzech rodzajów ćwiczeń (ruchowe, ruchowo-słuchowe, ruchowo-słuchowo-wzrokowe), które angażują coraz większą liczbę analizatorów koordynujących i harmonizujących funkcje psychomotoryczne. Ćwiczenia ruchowo-słuchowe kształcą pamięć i percepcję słuchową oraz koordynację ruchowo-słuchową.


W artykule została przedstawione przykłady ćwiczeń ruchowo-słuchowych oraz zasady ich wykonywania.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka