Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 732.04 kb
Stron: 3
Id: 974

Zabawy z wyrazami (scenariusze do rodzin wyrazów wprowadzanych latem)

Edyta Kaczanowska   Czerwiec 2011

W cyklu artykułów przedstawiłam moje doświadczenia zawodowe związane z Odimienną Metodą Nauki Czytania Ireny Majchrzak. Owocem tych doświadczeń był własny program działań edukacyjnych pt. „Zabawy z wyrazami”, w którym sięgnęłam także do technik twórczych i pedagogiki... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

Irena Majchrzaknauka czytaniaOdimienna Metoda Nauki Czytaniascenariusz zajęćcykl Odimienna Metoda Nauki Czytania

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2011

W cyklu artykułów przedstawiłam moje doświadczenia zawodowe związane z Odimienną Metodą Nauki Czytania Ireny Majchrzak. Owocem tych doświadczeń był własny program działań edukacyjnych pt. „Zabawy z wyrazami”, w którym sięgnęłam także do technik twórczych i pedagogiki zabawy. Metoda dr Ireny Majchrzak okazała się dla mnie bardzo inspirująca, choć czasami modyfikowałam ją bądź realizowałam w odmienny sposób.
Do prezentacji w ostatnim artykule wybrałam scenariusze do dwóch rodzin wyrazów wprowadzanych latem. Miałam do dyspozycji następujące rodziny wyrazów: „wakacyjne krajobrazy”, „zwierzęta z ZOO” „zwierzęta hodowlane”, „wakacyjne atrybuty”, „postacie z wierszy Juliana Tuwima”. Zajęcia przeprowadzałam w grupie dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przebieg zajęć ma formę zadaniową, dzięki czemu będzie można zorientować się, w jaki sposób kierować polecenia do dzieci.