Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 732.04 kb
Stron: 3
Id: 974

Zabawy z wyrazami (scenariusze do rodzin wyrazów wprowadzanych latem)

Edyta Kaczanowska   Czerwiec 2011

W cyklu artykułów przedstawiłam moje doświadczenia zawodowe związane z Odimienną Metodą Nauki Czytania Ireny Majchrzak. Owocem tych doświadczeń był własny program działań edukacyjnych pt. „Zabawy z wyrazami”, w którym sięgnęłam także do technik twórczych i pedagogiki... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Irena Majchrzaknauka czytaniaOdimienna Metoda Nauki Czytaniascenariusz zajęćcykl Odimienna Metoda Nauki Czytania

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Czerwiec 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

W cyklu artykułów przedstawiłam moje doświadczenia zawodowe związane z Odimienną Metodą Nauki Czytania Ireny Majchrzak. Owocem tych doświadczeń był własny program działań edukacyjnych pt. „Zabawy z wyrazami”, w którym sięgnęłam także do technik twórczych i pedagogiki zabawy. Metoda dr Ireny Majchrzak okazała się dla mnie bardzo inspirująca, choć czasami modyfikowałam ją bądź realizowałam w odmienny sposób.
Do prezentacji w ostatnim artykule wybrałam scenariusze do dwóch rodzin wyrazów wprowadzanych latem. Miałam do dyspozycji następujące rodziny wyrazów: „wakacyjne krajobrazy”, „zwierzęta z ZOO” „zwierzęta hodowlane”, „wakacyjne atrybuty”, „postacie z wierszy Juliana Tuwima”. Zajęcia przeprowadzałam w grupie dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przebieg zajęć ma formę zadaniową, dzięki czemu będzie można zorientować się, w jaki sposób kierować polecenia do dzieci.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz